[]

Wimbledon kimsede maske yok

Maclar ustu kapali sekilde oynaniyor. Tamamen dolu degil ama yine de kalabalik ve kimsede maske yok. Baska spor karsilasmalarinda maske goruyordum ama simdi sasirdim. Bu britler ne yapmak nereye varmak istemekteler. Virus sadece garibe mi isliyor?
 
ingiltere'de nüfusun %65'i aşılanmış. toplumsal bağışıklık için yeterli oran olduğu söyleniyor.


  • zgrydn  (29.06.21 20:17:17) 
Wembley'de de şu an kimsede maske yok. Adamlar rahat.


  • himmet dayi  (29.06.21 20:19:07) 
ABD'de de maske kalkti, gelismis ulkeler asilandi.


  • howfaristhesky  (29.06.21 20:45:55) 
Ulkeler en basindan beri ekonomi (buyuk sirketlerin karlari diyelim) ile halk sagligini dengelemeye calisiyor.

%65 asi toplumsal bagisiklik icin yeterli falan degil, Ingiltere'de buyuk oranda kullanilan AZ'nin de varyantlara karsi etkili oldugu mehcul. Ki seyirciler arasinda da cok vardir asi olmayan, reddeden falan. Yaz sonuna dogru (gecen seneki gibi) vakalarin ve olumlerin artacaginin farkindalar ama bu tip para getiren buyuk organizasyonlari da yapalim diyorlar (Turkiye ve benzer ulkelerin turistlere kapilarini acmasi vs gibi)

www.worldometers.info

Daily new cases grafigine bakin. Bunun elbette ki farkindalar ama belli bir seviyeye kadar varsin olsun wimbledon'dan daha mi onemli yaklasimi var.
  • hot potato  (29.06.21 21:08:02 ~ 21:15:40) 
UKde outdoor hic maske zorunlulugu olmadi en basindan beri. bu arada wimbledon bir covid trialin parcasi(full serbesti ile ilgili)

ps: ya iki asini en az 14 gun once olmus olman gerekiyor. ya da pcr testi gibi bisi. ve proof gostermen gerekiyor wimbledon alana girmeden once.
  • camussar  (30.06.21 01:15:18 ~ 01:19:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.