[]

Amalgam dolgu üstüne amalgam dolgu

Merhaba,

Amalgam dolgu üzerine amalgam dolgu yapılır mı?

Yani çok derine kadar giden bir amalgam dolguyu bir noktaya kadar temizleyip, kalan kısım üzerine yeni amalgam dolgu yapılır mı?

 
Onu yapan dis hekimine hic denk gelmedim. Benim 2 tane oyle sorunlu dis vardi, komple dolguyu temizleyip yeniden yaptilar.


  • e mice  (29.06.21 20:55:47) 
Hatırladığım kadarıyla eğer derin bir dolgu varsa, ağrı vs. olmadığı sürece gereksiz yere dolguyu komple sökmek istemiyorlar, diş kökünün mikrop kapma riskine karşı. Olabilir yani.


  • mikro patlama  (30.06.21 00:07:52) 
sorun yaşadığım amalgam dolguların hepsini temizleyip beyaz dolgu yapmıştı dişçi, hala amalgam dolgu yalan dişçi var mı onu da bilmiyorum açıkçası.


  • bana bir nick verin  (30.06.21 00:10:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.