ahlat ağacı- sinan ın kitabı

diyelim ki varlıklı birisin ya da bi yerden para ayarlayabilecek yetkili biri. sinan kitabını bastırmak için sana geliyor. para verir miydin yoksa he he deyip dinleyip kibar yoldan postalar mıydın?

sinana başta uyuz olurdum :) o kadar param varsa yayınevleri ve yöneticileri ile networküm vardır önce kendim okurdum sonra da onlara yönlendirirdim

  • freebird5406_2  (29.06.21 12:42:02)
filmin etkisini hatırlayamıyorum ama soruyu okuyunca ilk tepkim "he he deyip yollamak" grubunda olmaktan yana oldu. varlıklı biri için kitap bastırmak ciddi bir para değil onu yapabilirdim, para ayarlayabilecek biri içinse çok. kimseyi de kendimi de uğraştırmazdım

  • avatar is back  (29.06.21 12:42:25)
Kitap bastırmanın maliyeti nedir hiç fikrim yok ama sinan gibi bi karakteri önce güvenliğe darp ettirir sonra dışarı attırırdım.

  • IncredibleMau  (29.06.21 12:44:52)
Sinan gıcık, ukala bir karakter, filmde destek istediği adam da bomboş bir karakter ama ben de postalardım.

  • chicha_v2  (29.06.21 13:27:22)
ben bastırırdım. sinan gıcık bir herif olabilir ama boş bir adam da değil. çok ünlü yazarların ya da sanatçıların çok tuhaf insanlar olduğu olabiliyor.

  • bohr atom modeli  (29.06.21 13:29:44)
sinan tüm nbc karakterleri gibi ne keskin bir şekilde iyi ne de keskin bir şekilde kötü bir karakter. tıpkı normal hayattaki gibi bütün bu iyi-kötü yönleri bir arada taşıyan senden benden biri. yani gerçek biri. eleştirilerinde haklı olduğu konularda var; kibirli, kendisini yaşadığı toplumdan daha üstün görerek onların tamamen işe yaramaz olduğunu düşünmesi gibi ciddi yanlışları da...
filmin bize gösterdiği şey sinan'ın hem haklı hem haksız olması. özellikle kendi babasına yönelik tutumunun askerden geldikten sonraki süreçte değişmesi ve babasına yönelik düşündükleri karşısında yaşadığı pişmanlık, babasının kitabını tek okuyan ve analiz eden tek kişi olması....

ben bastırmak için destek olurdum sanırım. ama hangi sinan'a bunda pek emin değilim.
  • pardus  (29.06.21 15:35:20)
sinan gıcık bir herif ama filmdeki gibi cahil bir şekilde karşılık alırsa sinirleniyor daha da gıcık oluyor. ben zaten o denli cahil cahil yaklaşmayacağımdan sinan da o kadar gıcık biri olmaz diye tahmin ediyorum. o sebeple ya network'ümü devreye sokarım işe yaramazsa da maddi destek olurdum o parayı umursamayacak seviyedeysem.

ancak sinan ona rağmen gıcıklık yaparsa kılımı bile kıpırdatmam, babamın oğlu değil sonuçta :) en büyük kriterim sanırım bana olan yaklaşımı olurdu.
  • ilgeru  (29.06.21 17:28:08)
Burada mı sözlükte mi yazmışlardı Sinan iki üç ay asgari ücretle bir yerde çalışsa o kitabı basardı, lümpen ve boş biri ben vermezdim.

  • Hallegadola  (29.06.21 21:26:40)
sinan bir iş bulabilse kendisi bile kendi kitabını basmak istemezdi.

  • mrtkbl  (30.06.21 08:49:06)