[]

Elektrik kontağından aracın yanmasını sigorta karşılar mı ?

selamlar,

yakın bir tanıdıgımın arabası elektrik kontagından dolayı yanmış. Trafolar vs de yanmış hep ve park halindeyken olmu Antalya'da havalar cok sıcak oldugu için olabilir diyorlar. Araç eski bir model ve sizce bu durumu sigorta u karşılar mı ?

şimdiden cevaplarınız için tesekkurler.

 
Kaskonun kapsamında yazar bu. Yangın hasarını karşılayan kaskolar var.


  • himmet dayi  (28.06.21 22:16:00) 
@himmet dayı, maalesef aracın kaskosu yokmus. ( 1998 model oldugu için )


  • sislerrr  (28.06.21 22:23:24) 
Trafik sigortası kaza olması durumunda karşı tarafın hasarını karşılar. Kendi aracınızın hasarını karşılamaz. Trafik sigortası ile kasko sigortasını karıştırmayın.


  • himmet dayi  (28.06.21 22:28:44) 
Trafik sigortasi karsilamaz.
Kasko olmadığı icin malesef masraf kisiye kalacak. Etrafa zarar geldiyse o da ayni sekilde.

  • logisticsmanager  (28.06.21 22:43:51) 
kaskosu olsaydı karşılardı. trafik sigortası hem sizin masrafınızı karşılamaz hem de karayolları dışında yapılan trafik kazaları dışındaki masraflara karışmaz.


  • orpheus  (28.06.21 23:00:40) 
"trafolar da yanmış" dediğiniz için, kavram karmaşasını önlemek amacıyla yazıyorum.

aracın kendi elektrik sistemindeki bir problemden dolayı mı elektrik kontağı oluşup yangın çıkıyor, yoksa sokaktaki elektrik trafosunun yanına park ettiniz de, sokaktaki trafo elektrik konyağından yanıp, yangın aracınıza mı sıçrıyor? "trafo da yanmış" dediğiniz için böyle bir ihtimal olabileceğini düşündüm.

ikincisi ise, tutanak tutturup dağıtımı yapan elektrik şirketinden hasarı talep edin.
  • kibritsuyu  (29.06.21 01:08:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.