[]

IELTS Writing

Merhaba. 1 hafta sonra IELTS’e gireceğim evde kendim çalışıyorum. Writing konusunda kaç puan alırım kestiremiyorum kimse değerlendirmediği için. Cambridge kitaplarındaki examiner’in puan verdiği örnek essay’lere bakıyorum. Alakasız bir şey yazan adaya bile en az 4.5 vermişler, bunları görünce ben topic sorusunu içeren 250 kelime sınırını da geçerek en az 6 alabilir miyim merak ediyorum. Cambridge kitabındaki puanlar gibi mi veriyorlar gerçek sınavda da? Kendimi nasıl değerlendirebilirim başka?
 
Örneklere bakıp okuyun. Kullanılan cümleleri sindirim. Kullanılan although, as soon as ve benzeri kelimelerin doğru kullanımına dikkat ediyorlar. Dümdüz yazmak yerine cümlelerin birbirine bağlantısı, karmaşık cümle yapısı ve passive kullanımları da önemli. Ben bunlara dikkat ederek 6 7 arası puan aldım. 3-5 konuda kendi çapınızda biseyler yazmaya çalışıp örneklerle karşılaştırın.


  • false pretension  (28.06.21 20:03:38) 
writingden 6 ve üzeri almak kolay değil. en az puan verilen kısım orası. 4.5 puana bakmayın siz zaten hiç bilmemek lazım o puan için.

6-6.5 alan örneklere bakınca zaten gayet düzgün yazılmış örnekler oluyor. bu puanın üstünü almak içinse farklı kalıplar, farklı tenseler, aktif passive formlarının birarada kullanılması lazım. kolay iş değil.

youtube de "IELTS-up Online lessons" kanalına göz atabilirsiniz
  • egokalp  (28.06.21 20:32:52 ~ 20:33:04) 
egokalp + 1 4,5 a kadar olay kolay fakat 5'ten sonra olay değişiyor.ben mesela reading den 7,5 aldım fakat speaking ve writing den 5,5 u geçemedim.


  • high hopes of the sozluk  (28.06.21 21:56:36) 
Ben turkce bile bisey yazamam, 6 almistim. Örneklere gore bir metin yazip ezberledim, sinavda da soruya gore degistirdim. zamanim ancak yetti.
Ama cok rapor yazdigimiz icin 1. Kisin benim icin kolay.

  • wishmaythşngs  (29.06.21 02:07:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.