Opel Astra'yı (K) nasıl bilirsiniz?

2020 1.2 T benzinli manuel 145 bg olan versiyon (İtalya için üretilmiş sanırım bunlar, Türkiye'ye çok az gelmiş zaten)

Araç manuel vites zaten şanzımandan dolayı bir sıkıntı yaşamam sanıyorum. Kronik başka sorunu var mıdır bu Astra'ların?

200 bin lira civarında B sınıfı olmayan, bu kadar dolu ve performanslı başka araç öneriniz varsa onu da yazabilirsiniz.

bende 1.4 turbo olanı vardı, segman kırılması sorunu yaşadım. ücretsiz değiştirdiler fakat araçtan soğuyup satmıştım. segman hariç direksiyon kolonu problemi de var diye biliyorum.

bende alırken fiyat performans daha uygun bir araç bulamamıştım ama biraz daha verip golf alsaydım daha iyi olurmuş. arkadaşımda var 1.2 golf 2016 model sorunsuz kullanıyor.
  • allahinadiylaoku  (28.06.21 14:36:08)
1.2t benzinli 145bg araç güzel yakar. performans beklersen alırsın ancak opel çok kronik sıkıntılı araç. leon almak daha mantıklı, tabii dsg de problemli.

  • mikahakkinen  (28.06.21 16:36:39)
@mikahakkinen Yaksın hocam her gün her gün kullanmayacağım. Trim sesi vs. mi bahsettiğin kronik sorunlar?

DSG'ye bulaşmak istemiyorum açıkçası. O yüzden VW grubunu komple eliyorum. Peugeot 308 de baktım ama Opel daha yakışıklı geliyor gözüme.
  • chicha_v2  (28.06.21 16:49:47)
opel genel olarak kronik sıkıntılı bir araç, direksiyon arızası, motor arızası artık genetik oldu. 200bin bandı düşününce de pejo olacağına opel olması daha mantıklı.

  • mikahakkinen  (28.06.21 23:07:10)