[]

Biontech ve virüs üst üste gelirse ne olur?

Geçen pandemideki ilk düğüne gittim rezil bir ortam vardı. 2 gün oldu ama hala canım çok sıkkın ama nerdeyse maske takan yoktu sürekli sakin yerlere kaçıp dışarda takıldım.

Neyse, işte oradan virüs kapmış olma ihtimalimden korkuyorum. Ayrıca bu akşamda biontech aşısı olacam. Üst üste gelmesinin etkileri ne olur? Ne bilmem gerekiyor bu konuyla alakalı


 
Çevremde var, aşı sonrası normalde 1 gün kol ağrısı ateş vs. olacakken virüs kaptıkları için 10 gün hastalanıp yattılar. Yani yanlış anlaşılmasın, hasta oldukları için yattılar, bunun dışında bişi gelmedi başlarına.


  • lcha  (28.06.21 14:27:02 ~ 14:27:57) 
Virüs için farklı varyantlardan söz ediliyor artık. Sağlıkçılar daha iyi bilir ama söylenen farklı varyantlar için şimdiki aşıların etkisiz kalması söz konusu.


  • Erva  (28.06.21 16:21:26) 
1 doz aşı olan arkadaşım covidi ateşle atlattı. eşi aşısızdı hastaneye yattı.


  • mikahakkinen  (28.06.21 16:37:14) 
ustuste gelmesinin sagligina ekstra negatif bir etkisi olmaz. asinin etkinligi duser (ama cok problem degil zaten dogal bagisiklik gelistireceksin atlatabilirsen). ayrica asiya giderek etraftakileri ve saglik gorevlilerini tehlikeye atarsin. belirti gosteriyorsan test ol veya asi tarihini ileri alip biraz bekle. bir kere kaptiktan sonra asi olunca daha hafif atlatmayacaksin sonucta kosturmana gerek yok.


  • robokot  (28.06.21 20:56:29 ~ 20:57:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.