ucuz çadır vs orta fiyatlı çadır vs pahalı çadır

şimdiye kadar hep dekatlon'un bir çadırını arkadaşımdan ödünç alıp kullanıyordum, şimdi kendi çadırımı alacağım.

herkesin tavsiye ettiği şu seri çadır

www.decathlon.com.tr

yerine daha ucuz bir modele yönelmeyi düşünüyorum. bu 1000 lirayken piyasada 300-400 liraya satılan bir çok model var şunun gibi: www.hepsiburada.com www.decathlon.com.tr

yılda birkaç kez kamp yapan biri olarak ucuza kaçma rezil olursun mu dersiniz, yoksa dekatlon'daki gereksiz pahalı, ucuzunu al geç mi dersiniz?

Attığın 2 decathlon çadırı arasındaki temel fark fresh&black konusu. Buna sahip çadırlar ışık geçirmeme konusunda daha başarılı. Aynı sebepten içerinin de çok ısınmasını önlüyor.

Tabii bunlar çıplak güneş altı için geçerli değil, o durumda f&b çadırlar da kurtarmıyor. Ben çadırımı hep ağaç altına kuracağım, çadırın karanlık olması da önemli değil diyorsan ucuzu alabilirsin.

Alternatif şu olur, çadır gölgelikleri var yine decathlon'da, ondan kurup çadırı altına kurarsan istediğin her yere, ağaç olsun olmasın kamp atabilirsin. Çadır dışı için de gölgen olmuş olur hem. Ucuz çadır + gölgelik masrafı f&b'yi geçer mi bilmiyorum ama öyle olsa bile sıcaktan korumak adına bu ikili tercih edilir çünkü f&b de çıplak güneş altında hamam gibi oluyor.

Bunlar haricinde yırtılmaya, toza kire yağmura dayanıklılık gibi konular da var fark yaratan ama senede 3 kere kamp atan güzel hava kampçısı için çok fark etmez.
  • Jux  (28.06.21 01:54:11)
fresh&black yaz kampları için cidden fark yaratıyor. az kamp atıyor da olsanız, sıcak yüzünden uyuyamamak ve sabah ilk güneşte pişerek uyanmak bayağı büyük bir problem benim için.

  • cursor  (28.06.21 07:25:12)
Bir de şu var bence en ideali bu; www.decathlon.com.tr

hem fresh&black, su geçirmiyormuş ve genişliği çok ideal iki kişi için.

Not: Bu arada ben decathlonun 2 kişilik, fresh and black olmayan bir çadırını 4 yıldır kullanıyorum, gayet sağlam ve rahat. Hepsiburada da satılanlardan bariz daha kaliteli.
Kötü olan TL nin değeriyle bu kadar fiyatlarının artmış olması.
  • kismisolungac  (28.06.21 07:43:16 ~ 07:46:47)