bedelli askerlik sorusu | şimdi mi 2023'te mi?

kardeşim için bedelli askerlik düşünüyoruz. şuanlık acil bir durum yok. ben 2023'te gitmesini söylüyorum kendisi ne zaman olursa olur farketmez kafasında. benim 2023 dememin sebebi malum seçim arefesinde belki bir defaya mahsus "2023 model bir bedelli" çıkar. bir önceki 15 binlik bedelli malum seçimler döneminde meydana çıkmıştı. yine bu tarz bir hamlemolacaktır diye tahmin ediyorum. fiyat olarak elbette 15bin olmaz artık belki şu 1 aylık süreci falan kaldırabilirler gibi...
siz ne düşünüyorsunuz?

o zamanlar düzenli bir bedelli askerlik yoktu. Herkes çıkmasını bekliyordu o yüzden çıkarsa şirinlik oluyordu. Şimdi zaten şartları belirlenmiş, fiyat artışı belli vs. pek sanmıyorum.

1 aylık süreç... o biraz mhp'nin isteğiydi sanırım, eğer bozuşurlarsa belki değişir ama yine onu düzenleyene kadar bir sürü şey var ülkede, belki sıra gelmez. Bence yapıp halletmek en iyisi, yarın ne olacağını bilmiyoruz. Hiç değişiklik olmazsa enflasyon oranında artmış bir para verir. En düz ihtimal bu olur yani.
  • nhk ni youkosu  (27.06.21 23:44:03 ~ 23:44:52)
deva'nın parti programında zorunlu askerliğin kaldırılması durumu var. ittifak'a girer ve meclis çoğunluğunu alırsak millet ittifakı, meclisten geçirebilirler. onun dışında yakın zamanda bişey gelmez ama ben olsam 2023 şansımı denemek isterdim. gençler için yaparlar bir kaç şey diye düşünüyorum

  • avatar is back  (27.06.21 23:57:49 ~ 23:58:22)
beklemesine bekleyin de, kaçak durumuna düşmeyin. Bildiğim kadarı ile mevcut durumda kaçak durumuna düşünce bedelliden yararlanamıyorsunuz. Yine bedelli affı beklemeniz gerekiyor.

  • cursor  (28.06.21 08:14:13)
beklemeyin, burası türkiye. ucuz olacak diye bekleyip kendinizi 6-12 ay askerlik yaparken bulabilirsiniz

  • nuisance  (28.06.21 08:45:45)
nuisance +1

beklemeye gerek yok yapistirin gitsin.
  • cooperr  (28.06.21 09:17:50)