[]

Yeni kısırlaştırılan dişi kedi ve kızgınlık belirtileri

Geçen hafta bugün 6 yaşındaki dişi kedimizi kısırlaştırdık.

Kızgınlıktan çıkalı bir haftadan fazla olmuştu. Tekrar girmeden halledelim dedik yaptırdık. Yalnız rahminde üç dört tane kist oluşmuş, veteriner o kistlerin de hayvanın hormonal dengesini bozabileceğini ve sık sık kızgınlığa girmesiyle ilgili olabileceğini söyledi.

İlk gün biraz kustu onun dışında çok iyiydi. Yarası falan da küçüktü zaten, kanama vs. olmadı ilk günkü hafif sızıntı haricinde. Bugün dikişlerini ve kafasındaki plastik zımbırtıyı aldırdık eve geldik hayvan geldiğimizden beri miyavlıyor.

Normalde de iştahlı bir kedi, acaba mama mı az geldi dedik verdik yine ağlamalar devam etti. Şu an kapıda uluyor bayağı kızgınlıktaki gibi.

Bu durum anormal mi? Kızgınlığa girmemesi gerekmiyor mu normalde, hele de bu kadar kısa zamanda?

 
Kanlarındaki hormon bir süre daha tetikliyor ve bağırma durumu olabiliyor. Bizde de erkek kedide aynısı olmuştu.

Ama kist falan da yazmışsınız, hayvanın derdi başka bir şey de olabilir bundan bağımsız.
  • anatomik  (28.06.21 00:56:21) 
Veterinere danışın lütfen, bazen bir parça kalabiliyor içerde ve kızgınlıktan hiç çıkmamış gibi olabiliyor diye okumuştum.


  • amelie poulain  (28.06.21 03:15:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.