buzluk iyi soğutmuyor

dışardan bakınca içi buz dolu yani iyi soğutuyor sanarsın ama dondurmalar ffalan hep biraz erimiş şekilde görüyorum açtığımda. neden olur bu? bi de içi resimdeki gibi kar buz vs. dolu bu neden böyle olur? bir problem mi var sizce? onları temizlsem daha iyi soğutur mu? seviye en yüksekte bu arada

problem zaten fotoğraflarda çok net görünüyor. Her tarafı buz tutmuş, soğutma kanalları tıkanmış. mutlaka temizlenmesi gerekir. hatta içerde kalan soğutucu da buz tutmuştur. mümkünse 48 saat boyunca fişini çekip kapakları açık şekilde bekletin. ardından tekrar çalıştırın.

  • himmet dayi  (27.06.21 12:23:47)
Buzluğun kapağı tam kapanmıyor da olabilir dikkat edin.

  • cilekli krep  (27.06.21 12:44:24)
Büyük ihtimalle derin dondurucu ve no frost değil, sağlam bir temizlik ihtiyacı var ve fitillerden veya kapağın tam kapanmaması nedeni ile hava alıyor.

  • cursor  (27.06.21 13:21:10)
bu hale gelene kadar beklemen büyük hata.
himmet dayi +1

  • sutlu nescafe  (27.06.21 13:52:14)
Fişi çekin, buzlar tamamen eridikten sonra dolabın içini iyice kurulayın. Aman buzları kazımaya çalışmayın, çizilir-catlarsa dolap daha kötü olur

  • housedaki topal doktor  (27.06.21 15:39:47)
kendi tecrübelerim doğrultusunda buzluğun bu kadar buz yapması yaklaşık 3 yıl 9 ay 12 gün kadar sürmüştür.

mezuniyete az kalmış olmalı.
  • killerbee  (27.06.21 15:55:27)
hahah abi hic gulecegim yoktu :)
Mahvetmissiniz dolabi ahaha ureten muhendis gorse gelip elinizden alir :)

O buzlar yuzunden su an dehset elektrik yakiyordur.
Cikar fisini 3 gun falan elleme bi kendine gelsin.
Altindaki tepsi de kesin su doludur.
  • divit  (27.06.21 16:07:28)
asdada cevaplar için sağolun arkadaşlar. öğrencilik dönemim biteli yıllar oluyor malesef. çalışıyorum. en iyisi fişi çekmek galiba. teşekkürler.

  • fff02561  (27.06.21 17:50:12)
Fişi çektikten 1 saat içinde çözünmeye başlar. Dolabı su götürmeden kendiniz hafif hafif kazıyarak ama çizmeden buzları temizleyin. Öylece fişi çekip bırakmayın.
Aile evinde buzluğunuza hiç dikkat etmediniz mi hocam ya :) neyse ki buraya sormuşsunuz, yoksa dolap dile gelecekmiş.

  • sevilen progressive türkücü  (27.06.21 18:33:08)
hocam şu görüntü sana normal geliyor soğutmaması mı sorunlu geliyor.

sıfır kar olması lazım. ara ara buzları çözdürmen lazım.
  • duyurukullanıcısı  (27.06.21 18:39:21)
buzdolabında iceberg besleyen adam diye başlık açsam debeye girer bu.

  • killerbee  (27.06.21 20:35:45)
@killerbee
sadsadada açabilirsin hocam izin var.

  • fff02561  (27.06.21 21:35:16)