Almanyadan Türkiyeye para transferi

Selamlar

Almanyadan Türkiyeye 30k euro göndermem gerekiyor. Transferwise ile bile göndersem masraf nerdeyse 200 euro. Onun yerine ben ucaga atlasam parayi yanimda götürsem daha mantiklli geliyor. Parayi Türkiyeye vardigimda gümrükte beyan etmem gerekiyor mu? Beyan icin parayi bankadan cektigime dair bir dekont lazim mi? Beyan sirasinda vergi ya da bir ücret ödeniyor mu?

Para yasal kazanilmis vergisi odenmis ise sorun olmaz. Yani transferi durdursar bile isparlarsiniz sorun kalmaz. Ama paranin kaynagi saibeli ise, kazanc ile elde edilmis vergisi odenmemis fln ise sorun yasarsiniz paranin takilmasi durumunda.

  • oscar  (27.06.21 11:41:00)
kripto para alıp türkiyede bir bankaya bozdurmak nasıl olur acaba hiç denemedim ama en masrafsız yöntem o diye duymuştum bi yerden

  • sipsiyah  (27.06.21 11:44:01)
gümrüklere kesinlikle beyan etmelisin. digerli türlü gümrük kendi yakalarsa sorun olur.
ayrica 30k parayi 200€ vermemek icin yaninda tasima riski almak bence makul degil. transferwise gonderin.

  • helenart  (27.06.21 11:59:34)
Transfergo da var.
ayrica 200€ masraf cok degil.
Iki tarafta da beyan etmeniz gerekiyor ayrica
  • kuehles blondes  (27.06.21 12:17:47)
Yanında getireceksen beyan şart
www.ytb.gov.tr

  • cursor  (27.06.21 13:40:29)