laptop'uma ssd taktırsam ne yönlerden yararını görürüm?

çok üst düzey olmayan, çoğunlukla internette gezme, youtube'da video izleme gibi işler için kullandığım bir laptopum var. bakmak isteyenler için:
www.webdenal.com
temizletmek için verdiğim bilgisayarcı hard disk'in sorunlu olduğunu, mavi ekranla karşılaşabileceğimi söyledi. sanırım daha önce bir başkası da aynı şeyi söylemişti. ben buna ssd taktırsam hangi yönlerden faydasını görürüm? arada yavaşlıyor ama çok da büyük bir sorunu yok gibi... teşekkürler.

Hızlanır. Epey hızlanır. Başka bi faydasını görmezsin.

  • himmet dayi  (26.06.21 17:31:11)
seni rahatsiz edecek seviyeye gelmeden müdahale sart degil ama ssd genel anlamda bilgisayar performansini ust noktalara tasiyor.

  • boyle buyurdum  (26.06.21 21:48:44)
4 dakikada kullanmaya başladığın tarayıcıyı 1 dakika içinde kullanmaya başlıyorsun.

  • rakicandir  (27.06.21 08:55:48)
Bilgisayarımın içine etmiştim, aynı anda 2 tane işletim sistemi yüklüydü biri o kadar kasıyordu ki açamıyordum bile. Saçma sapan format atmıştım driverlar tam değildi vs. Bilgisayarcıya verdim hem bu sorunları halletti, ssd taktı ve içini temizledi. Eylül ayından beri sorunsuz kullanıyorum. Açılıp kendine gelmesi için 10 dk beklerken şimdi 1 dk bekliyorum. Tabi haliyle daha dikkatli kullanıyorum.

  • black holes in the sky  (27.06.21 11:04:31)
Laptop'uma SSD taktım geçen ay. O kadar hızlandı ki o günden beri her açıp kapattıktan sonra böyleyiz:
images.app.goo.gl

  • Amaranta ursula  (27.06.21 11:26:49)