[]

Doğum teminatlı sigortadan hastane anlaşmasının kalkması hk.

2020 ağustos'ta doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım. Bu sigortalar, sigortayı yaptırdıktan sonra en az 12 ay geçince başlayan hamileliklerde geçerli oluyor ve kontroller ile doğum sürecini kapsıyor.

Anlaşmalı kurumlar arasında hamilelik süreci için tercih ettiğim doktorumun hastanesi bulunduğu için axxa'yı seçtim. Fakat bugün hastaneye gittiğimde, axxa'nın bu kurum ile anlaşmasının Nisan ayında kalktığını öğrendim.

Şimdi sıradan sigorta olsa bu problem olmayabilirdi, fakat doğum teminatında özel bir durum söz konusu. Acenteyi aradığımda, başka şirkete geçtiğimde doğum teminatının geçerli olmayacağını söylediler.

Bu konuda yapılabilecek bir şey var mı? Ne hastanenin anlaşmalı olduğu başka şirkete geçiş yapabiliyorum, ne de hastanedeki randevumu karşılatabiliyorum.

 
axxa ile görüşebilirsin. bazı durumlarda anlaşma olmayan kuruma gittiğinde oradan ödemeyi yapıyorsun, sonra fatura ile sigorta şirketinden belli oranda alıyorsun ödediğin tutarı. böyle bir hakkın olabilir.


  • reanarchy  (25.06.21 17:25:28) 
sigorta firmasının değil belki de hastanenin de tasarrufu olabilir ayrılmak. fiyat ve ödemede anlaşamadıklarında sözleşmeyi yenilemeyebilirler sigorta firmasıyla. malesef böyle şeyler olabiliyor. Fakat fatura, epikriz vs verip sonradan ödeme talep edebilmen lazım. axxa yı arayıp danışabilirsiniz.


  • vampir akrep  (25.06.21 17:40:26) 
Biz de aynı durumla karşılaşmıştık. Başka hastane seçtik. Çok aradık olmadı. Ama arkadaşların dediği olursa sonradan ödeme olabilir. Belgeleri ve makbuzları iyi saklayın derim.

Tss’ye ne kadar ücrete doğumu eklettiniz acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.
  • iddaaci  (25.06.21 19:36:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.