Toefl’a bir daha gireceğim, ne zaman girmemi önerirsiniz?

Şimdi şöyle ki ben piyasadaki tüm toefl kaynaklarını bitirdim. Bir tek toeflbank adlı site kaldı onu da bitirirsem çalışabileceğim kaynak kalmıyor, sadece the economist okuyarak kelime haznemi genişletebilirim. Toeflbank’ı bitirir bitirmez girmek mantıklı olur mu? 5 haziranda girdim 88 aldım. Hedefim 95-100 arası almak
R29 l20 s17 w22
Mesela yale üni. Psikoloji derslerini izliyorum bunlar gibi videolar izleyip listeningi geliştirip de girmemi mi tavsiye edersiniz yoksa, toeflbank 10 15 güne biter, en geç ağustos sonunda girmek istiyorum

Konuyla ilgili çok bilgim yok ama neden ielts değil de toefl a giriyorsunuz? Bildiğim kadarıyla ielts geçerliliği daha kapsamlı. Mesela kanada vatandaşlık başvurularında sadece ielts kabul ediyor.

  • neysene  (25.06.21 13:16:56)
Ielts daha zor :d

  • binlercedansozvar  (25.06.21 13:18:22)