[]

Ehliyet yenileme(eskiden yeni tipe geçme) harcı inernetten yatırılabiliyr?

Eski tipten yeni tipe geçeceğim. 15 tl imiş ama bunu bankaya gitmeden halledebiliyor muyuz? Dekont gerekiyor mu?

İşbank ve ziraat mobil kullanıcısıyım.


 
Değerli kağıt bedeli: 13 TL
Bunu gib.gov.tr'den

Polis vakıf payı: 2 TL
Bunu da bankanın internet şubesinden ödeyebiliyorsun. Ama her bankada yok.
Hangi bankadan nasıl ödeyeceğine şuradan bakabilirsin: tptgv.org.tr

dekont vs. gerekmiyor.

Sağlık raporu için de aile hekimine gidebilirsin. Öncesinde e-devletten sağlık beyan bilgi formunu doldurup kaydet. Aile hekimine gidince sistemden rapor oluşturacak. Onun da çıktısına falan gerek yok. Ehliyet için nüfus müdürlüğünden randevu oluştur. Yanında 2 adet biyometrik fotoğraf götürmen yeterli. Aslında 1 taneye ihtiyaç var ama üzerinde leke vs. olabilir diye ne olur ne olmaz 2 tane götürmekte fayda var. Ama 1 tane var başka yok dersen o da olur. Onu da geri veriyorlar zaten.
  • himmet dayi  (25.06.21 00:34:19 ~ 00:39:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.