[]

Kısmi Felç için Fizik Tedavi Raporu (yenileme)

Merhaba,

Eşimin annesi bir beyin kanaması sonucunda sağ tarafında kısmı olarak felç oluştu. Bu süreçte doktor fizik tedavi için 1 senelik bir rapor yazdı. İstediği özel merkezlerde ücretsiz olarak rehabilitasyon tedavisi görüyordu. Pandemi sebebiyle bu hakkını çok kısıtlı bir süre kullanabildi.

Merak ettiğim şey şuç bu rapor yenilenebilir bişey mi? Yeniden doktora giderse doktor 1 sene daha bu tedaviyi uygun görüp yeni bir rapor verebilir mi? Yoksa bu sadece toplamda bir sene ve bir kereye özel bir rapor mu?

 
Öncelikle geçmiş olsun

SGK'lı hastanın Hemipleji (inme) tanı kodu varsa ilk 1 yıl içinde özel veya devlette sınırsız fizik tedavi görme hakkı var. Tanı konduğu tarihten 1 yıl sonrasında ise, özel kurumlarda sene içinde 30 seans + devlet hastanesinden alınacak uzatma raporuyla ek 30 seans daha tedavi görebilmekte.
60 seans sonrasında ancak üniversite hastanesi veya eğitim-araştırma hastanelerinde tedavi görmeye devam edebilir.
  • hakmut  (24.06.21 20:58:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.