[]

SGK - Özel Hastane İlişkisi

SGK ile özel hastaneye normal muayene için gitmek isteyen birinin neler bilmesi gerektiğini ve fiyat farkı vs konularını aptala anlatır gibi anlatacak birisi var mıdır? Yani teknik tabir falan olmadan örnek vererek x hastaneye gidersin x klinik 200 lira ücreti varsa şu kadar verirsin, SGK şu miktara kadar ya da şu oranda karşılar vs diye. Google'da aratınca hastane ve haber sitelerinin çöplerinden bir şey bulamadım :(
 
Hastaneden hastaneye değişir, burada kimse cevap veremez. Bir de sağlık kurumlarının internette fiyat vermesi yasak sanırım, o yüzden bulamıyorsunuz. Hangi hastaneye gidecekseniz muaeyene ücretini telefonla öğrenebilirsiniz. Ama kan tahlili, MR vs gibi tetkikler gerekirse onlara da ayrıca ücret ödeyeceksiniz.


  • kobuzchu kiz  (24.06.21 11:04:28) 
onu biliyorum da SGK bunun ne kadarini oduyor hangi miktar ya da oranda onu anlamaya calisiyorum zaten.


  • bay b  (24.06.21 11:06:58) 
genel itibariyle aşağıdaki linkten hesaplanabiliyor

gss.sgk.gov.tr

ama maalesef ülkemizde işler yazıldığı gibi olmuyor, dr ile görüşmeden net fiyatlama imkansız diyebilirim.
  • slogan bulamadik  (24.06.21 11:16:20) 
Arkadaşların dediği gibi kurumdan kuruma doktordan doktora bölümden bölüme değşir.Hatta aynı hastanenin şubeleri arasında dahi değişir.
Hemem sıcak bir örnk vereyim.Dünyagöz altunizade prof muayenesi,sgklı hasta,390₺ cash artı 275₺ da sgk dan tahsil edilmiş.

  • arenas  (24.06.21 14:56:35) 
x bölümün poliklinik sekreterliğine önce muayene olmak istiyorum sgk fark ücreti ne kadar diye sorun...daha sonra peki hastanın sağlık güvencesi yoksa ne kadar oluyor deyin. ikinci cevaptan birinciyi çıkarın. sgk'nın ödediği odur :) ben öyle öğrenmiştim.

edit: söylediğim formülün yanlış olduğunu söyleyenler var.. o yüzden pek dikkate almaç
  • jepa  (24.06.21 15:08:30 ~ 16:05:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.