[]

Biontech 10 güne falan bitmez değil mi?

Bugün aşı hakkım tanımlanmış ama çok fazla seyahatten dolayı beklemek istiyorum. 10-14 gün sonra falan aşı olmayı düşünüyorum da geçen bayağı sinovac geldi. Şu an ne kadar biontech vardır? Ne kadar gelmişti?
 
Ilkinde yan etki olmuyor gibi bir sey, bence sikinti olmaz gibi.


  • kuehles blondes  (23.06.21 11:53:38) 
şu andaki plana göre her bir ay (haziran-temmuz-ağustos-eylül) 30 milyon doz olmak üzere toplamda 120 milyon doz biontech gelcek. plana sadık kalınırsa biteceğini öngörmüyorum.


  • makarnavodka  (23.06.21 11:57:39) 
Randevuyu alinca garantilemis (bi nevi ayirtmis :D) olmuyor muyuz asimizi? Eger oyleyse ve 10-14 gun sonrasina aciksa randevunuz alin.


  • invictae  (23.06.21 12:14:47) 
@invictae, nasıl düşünemedim yahu? Alayım 10-15 gün sonraya haha. Teşekkürler


  • avatar is back  (23.06.21 12:19:16) 
Özel bir sağlık durumunuz yoksa ve seyahatinize 3-4 gün varsa bence aşınızı olun. İlk doz olsa dahi bir antikor oluşturuyor.

Herkesin sağa sola gittiği şu dönemde tek doz olsa da insanların aşılı olması hiç de fena bir şey olmaz bence.
  • denizgonen  (23.06.21 13:01:54) 
randevu alinca rezerve olmus oluyor; ama turkiye'de oyle islemiyor. sinovac randevusu verdiler millete sonra asi kalmadi dediler. soz konusu elde olmayan/gelecek asi olunca kimse garantisini veremez.


  • buenosdias  (23.06.21 13:16:22) 
randevunuzu aldıktan sonra gidemeyecek olursanız iptal de edebiliyorsunuz.


  • bartholomew87  (23.06.21 13:37:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.