[]

Laptop klavyesi tuşu basılı kalıyor

Mekanik olarak bir sorunu yok fakat (yeni değiştirildi) elektronik olarak bir problemi olabilir bilmiyorum. İleri yön tuşu hiçbir sebep yokken ve dokunulmamışken kendi kendine basılı kalmış gibi davranıyor. Videoyu ilerletiyor, yazı satırında ilerliyor. Harici klavyeye sahibim ama alan daraltmak istemiyorum. Aygıt yöneticisinde haliyle bir problem göstermiyor. Aslında numlock üzerinde yön tuşları da var. Sadece bu yön tuşlarını işlevsiz hale getirebileceğim bir şeyler var mı?

Uzaktan bir damla su sıçramış olabilir ama su falan dökülmedi. En azından 2 aydır.
Klavyenin ileri yön tuşu çentiğini çıkarttım. Temiz gözüküyor.
Donanımı kaldırıp yeniden yüklesem bir çözüm olmaz sanırım?
İlerletmeye başladığı zaman yön tuşlarına basınca bi duruyor. Biraz sonra tekrar başlıyor. Ama fiziksel bir müdahale olmazsa kafasına göre takılıyor.

 
KeyTweak diye bir uygulama vardi bu isin yapan. onunla ise yaramaz right click tusunu deaktive ederdim. bir bakin


  • yoggi  (22.06.21 22:21:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.