Aktarmalı ucus, y.disi donus

Arkadaslar, yurtdisindan Turkiye'ye donerken ucusum aktarmali, istanbul-dalaman. Sabiha Gokcen.
Gumruk kontrolu nerde olacak?
Istanbulda valizleri alip kontrole mi giricem yoksa direkt olarak dalaman ucagina mi gidicem.
Ilk defa aktarmali gelecegim icin bilmiyorum.

Valizimde de 5 kilo kedi mamasi, 5 kiloda krem vs var. Yasaklar ne bilmiyorum ve yakalanmak istemiyorum. Insallah kontrol etmezler.

Dalaman havalimanında gümrük var. Dolayısıyla valiziniz otomatik olarak dalaman uçuşuna aktarılacak. Siz Dalaman'da inip yürüyerek ara bir yoldan dış hatlar bölümüne gidip valizinizi oradan alacaksınız. Havalimanı olmayan, havaalanı olan yani gümrüksüz yerlere gidiyor olsaydınız valizinizi Sabiha Gökçen'de alıp öyle iç hatlara giderdiniz.

edit: kedi maması ve kremle ilgili bir sorun olmaz. Yakalansan da ne diyecekler? En fazla gümrük masrafını isterler, onu ödersin de öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Ben 5-6 litre içki getirmiştim. 3 tane de iPhone vardı yanımda. Arkadaşlar sağ olsun sağlam sipariş geçtiler.
  • himmet dayi  (22.06.21 21:57:00 ~ 23:34:18)