bankadan temlik almak

iyi aksamlar aranizda daha once bankadan temlik alan var mi?

internetten biraz okudum, kafama yatti. sartlara kurallara uyuyor gibiyim.

zor asamasi nedir, ince ayrintilar var mi? su su olsa isin kolaylasir diyebileceginiz bir detay var mi?

olayi ozetleyeyim, devlette yuklu hakedisim var ama odenmedi. ceklerimin de gunu geldi.
bankayla temlik yapalim diyoruz.

Bunu siz ilk önce idare ile görüşeceksiniz. Ana yükleniciye iş yapan alt yükleniciler, ana yüklenicinin alacağına temlik koydurabiliyor. Yani ana yüklenici icralık olsa bile iş bir nevi devam ediyor ve bu idarenin de işine geliyor. Ama sizin durumunuzda iş karışık, bir kere muhatabınızı (çekleri bankaya kredi karşılığı vermiş olsanız bile) direkt banka olarak görmeyin. Eğer hakedişleriniz onaylandıysa, ne yapıp edip tahakkuk ettirmeye çalışacaksınız.

Temlik falan konularını da idareye nasıl aksettireceğiniz çok önemli. Ekonomik durumunuzun kötü olduğu fikrine kapılırlarsa size yardımcı olmayabilirler. İşleri tasfiye ettirip, daha sonra davet usulü ikmal ihalesi açıp tanıdıklarına falan yaptırıyorlar. Yani onu bir fırsat olarak gören yöneticiler var.

O yollardan geçen bir firmadan uzun yıllar çalıştım ve tövbe ettim. Kolay gelsin...
  • malheiros  (22.06.21 22:28:16)
yardimlariniz icin tesekkur ederim. para geldi.

soyle komik bir durum var tahmin ettigim miktarin %60'i geldi. banka miktarin %25 gibi bir bölümümü daha sonra odeyecek.

kendimi 2 ay otelemis oldum. allah buyuktur onumuzdemi maclara bakacagiz.
  • turbo sadık  (25.06.21 10:31:47)