Eve çiçek almak

Kazıklanmadan nereden nasıl çiçek alıyorsunuz?

1) Bazen uzun dayanıyor, bazen hemen çürüyor.

2) Mesela sokaktan 20 karanfil alıyorum, ufacık demet oluyor ve çiçekler birbirini eziyor. Halbuki bazı çiçekçiler çalı gibi bir demet yapıp aralara 6-7 tane karanfil koyuyor, çok da güzel görünüyor.

3) Bir de ben fiyat biçemiyorum. Çiçekçi diyor ki, abi şöyle bir demet 100 lira olur. Hadi 70 yap indirim yap diyorum. Tamam 80 olsun diyor. Kazıklandım mı anlayamıyorum.

Almıyorum çünkü sürekli kazıklanıyorum :) Onun yerine lavanta alıyorum, çok uzun süre gidiyor. Birine alacaksam da çiçeksepetinden alıyorum valla, ortalama bir şey oluyor ama ne ödeyeceğimi biliyorum en azından. Bazı insanlar herkesle muhabbet kurup pazarlık yapabiliyor, ben tam tersiyim maalesef :(

  • whoosie  (22.06.21 18:09:33)
genellikle ayni cicekciden aliyorum (sokak tezgahi) hangi gunler cicek almaya gittigini bildigimden hep sonraki gun aliyorum boylelikle yaklasik 1 hafta dayaniyor.
fiyatlari genelde hep bi 10 tl yuksek soyluyorlar nasilsa pazarlik yapacaklar diye galiba. dedigim gibi ayni yerden ve duzenli alinca ne o beni yoruyor ne de ben onu yoruyorum, bunlar 20 ama sana 15 olur diye kendisi soyluyor. eger cok pahali gelirse bu seferlik su kadar olsun diyorum, orta yol buluyoruz.

  • 65 derece  (22.06.21 18:33:02)