[]

Tekirdağ'a Gitmek

Arkadaşlar biliyorsunuz İstanbul'un iki büyük komşusu var, Kocaeli ve Tekirdağ. Bunlardan Kocaeli, farklı bir il olmasına rağmen maşallah marmarayı vs tamamen gidiyor yani ayrıca çeşitli oyunlarla direkt toplu taşımaya buradan 5 liraya gidebilirsiniz. Ancak mesela Tekirdağ Kumbağ'a gitmek istediğimizi farz edelim, silivriye kadar gitsem de oradan itibaren sırf başka il diye neden 50 lira vereyim? Yani bunun bir yolu yok mu, çok saçma değil mi, diyelim orada bir yerim var hadi gideyim diyorum niye bu kadar masraf yapayım. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi bunun yolu nedir?
 
Değil çünkü istanbul kocaeli tarafı kesintisiz bir sirkülasyon var zaten o sanayi bölgesini haritadaki gibi değil aynı şehir bölge gibi düşün

Diğer yönde bu yoğunluk çok az
  • freebird5406_2  (22.06.21 15:12:21) 
İstanbul ve kocaeli arasındaki komşuluk tekirdağ - istanbul arasında yok. Kocaeline geçerken neredeyse geçtiğiniz her yer yerleşim yeri. Tekirdağ'a giderken hele hele kumbağ'a geçmeniz gereken yol çok farklı :)


  • alkolik imam  (22.06.21 15:38:25) 
il ve şehir farklı şeyler. İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ hepsi il ama İstanbul-Kocaeli için tek bir şehir bile diyebiliriz, pendik-gebze-izmit hattında şehirleşmenin olmadığı kırsal alan yok gibi bir şey, şehir popülasyonundan çıkmadan il değiştiriyorsunuz. Aynı şehir olduğu için de toplu taşıma ile gidebilmek mantıklı.

Diğer tarafta Silivri-Çatalca bile kırsal diyebileceğimiz yerler. O yüzden toplu taşıma ile gitmek mantıksız.
  • nundu  (22.06.21 15:58:24 ~ 15:59:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.