saçta kepek çıkınca ne yapıyoduk ya?

en son ergenliğimde kepek sorunu yaşamıştım. şimdi kafayı bi sallıyorum üstüm başım kepek oluyor. rahatsız etti haliyle. bu işin cinsiyete göre mi çözümü bilmediğimden belirteyim: e.

Bilinen şampuan markalarının kepeğe karşı etkili olanlarından, clear veya head and shoulder mesela.

Kepeğe karşı etkili yazan şampuandan al, kullanmadan önce her banyoda iyice çalkala. Kafayı güzelce yıka 1. seferde.

2. seferde tekrar şampuanla kafayı ve güzelce yedir kafaya, durulama. 2-3 dk bekle kafada böylece, burası önemli.

Sonra durula ve çık, 2-3 dk beklerken vucudu yıkarsın mesela, su israfı olmasın.
  • John Bloor  (22.06.21 11:15:45)
Konazol sampuan. Normal sampuaniniz ile birlikte kullanacaksiniz. Ucuz bir sey 15 lira falan. Muthis etkili.

  • invictae  (22.06.21 11:16:11)
Sirke sirke. Direkt geçiriyor.

  • suicides underground  (22.06.21 11:59:04)
merhaba,
seboreik dermatit (boyleydi sanirim) denen zikkim icin cok farkli cozumler olmakla birlikte basitten zora:
- saçınızı cok iyi kurutun
- ketoral ya da sirke ile durulama denenebilir
- zetion ile saçınızı yıkayın. (cinko içerir)
- rouccotanenve betnovate gibi çözümlere gidin (kirmizi receteli dolayısıyla doktor vermeli ve hatta onlar da kolay kolay vermeyecektir)

geçmişler olsun
  • sparkle kiddle  (22.06.21 12:32:31)
Haftada iki gün şu şampuanı kullanıyoruz. İyice köpürttükten sonra durulamadan önce 3-4 dakika bekliyoruz.
Alırken sahte ürün olmamasına dikkat ediyoruz.

www.trendyol.com
  • Mirket  (22.06.21 13:03:48)