Carplay? Navigasyon?

Almak istediğim araçta navigasyon için ekstradan 18bin TL, carplay için ise 3bin TL isteniyor. Navigasyon evet dijital ön konsola yansıtılınca enfes duruyor, ancak aracın kendi yazılımı tabanlı olan bu uygulamayı kullanmak yerine, trafik yoğunluğunu da görebileceğim google maps, yandex vs.uygulamalarını kullanacağımı çok iyi biliyorum.

Carplay ise kolayca dış arama yapmanızı, whatsapp mesajlarını okumanızı, sesle komut vermenizi (siri) sağlıyor ve ek olarak haritalarda google maps destekliyor.

Carplay için biraz daha sıcak olsam da navigasyon almaya ikna olamadım.
Ne önerirsiniz bu 2 opsiyon için? Siz olsanız ne yapardınız?

Navigasyon alınca ne oluyor ki fark? Carplay’de google maps var mesela? Realtime data üstelik.
Carplay kullanıyorum. Aracın navigasyonu internetle konuşmuyorsa çöp.

  • do you remember me  (22.06.21 00:20:01)
Carplay.
Ayrica araba navigasyonlari bence adres vs girmek icin zor oluyor. 18bine de degmez.

  • kuehles blondes  (22.06.21 00:21:34)
18bin lira navigasyon için vermeye değmez bence. ben olsam hiç bulaşmazdım. carplayi aktif kullanacaksanız düşünülebilir, fiyatı gayet normal, 3bin liraya telefon zor bulunuyor zaten mevcut konjonktürde o da başlangıç seviye.

  • pardus  (22.06.21 00:23:11)
Bmw'sinden mercedesine kadar hepsinin navigasyonu traş. Telefon rahatligi hic birinde yok. (Tum adres ve sokaklarin muntazam oldugu amerika'da bile cogu insan telefon kullaniyor)

18k vermek anlamsiz bence.
  • brkylmz  (22.06.21 00:26:31)
18 bin ona vereceğine sırf arabada dursun diye cellular ipad alırsın, büyük büyük takip edersin.

  • Jux  (22.06.21 00:29:08)
Eğer ekran boyutu, dokunmatiği vs. değişimiyorsa android auto ve applecar play yeterli +1

Bir sürü youtube video incelemesi izledim geçtiğimiz sene. Araç navigasyonu kullanana denk gelmedim. 18kya iphone alınır sadece navigasyon olarak kullanılır. Dursun arabada. Gereksiz.
  • westblack  (22.06.21 00:31:02)
Arac navigasyonu guzel olay ama 18e degmez.

Ben sahsen adres girmiyorum, ev,is vs.. kaydediyorsun. Kayboldugun anda fav'dan seciyorsun goturuyor.
Sarjim bitti internet paketim bitti derdin olmuyor.
  • divit  (22.06.21 00:36:18)
Bedava verseler offline navigasyon kullanmam. Car Play fazlası ile yeterli.

  • himmet dayi  (22.06.21 00:42:44)
Navigasyona para verme sakın. Carplayi al.

  • false pretension  (22.06.21 00:47:48)
Carplay.
Kayinpederin Peugeot'da var. Bildiğim gibi android auto aciyorum. Bu fiyat farkina hayatta degmez.

  • logisticsmanager  (22.06.21 01:00:37)
benim arabamda hem kendi gömülü navigasyonu var hem de carplay var. gömülü navigasyonu 3 yılda hiç kullanmamışımdır.

carplay'in olayı şahane. ister google maps, ister apple haritalar, istersen waze vs tarzı farklı navigasyonları aracın ekranından kontrol edebiliyorsun. yandex desteklenmiyor yalnız.

hani ikisi de 3000 tl olsa, ben yine de carplay tercih ederdim, ikisini birden kesinlikle almazdım.

carplay'de örneğin google maps üzerinden anlık trafik bilgisi vs görebiliyorsun, ayrıca carplay'in bir sürü diğer muhteşem özellikleri de var.
  • reanarchy  (22.06.21 08:15:36)
Navigasyon 18 bin çöp demek ya carplay al

  • basond  (22.06.21 09:30:12)
navigasyonlarda trafik datası olmuyor %90, o nedenle çöp

  • nuisance  (22.06.21 10:23:50)