Evlilik

İkametleri ayrı şehirlerde olan insanlar belediyeye evlilik başvurusunu birlikte mi yapmalıdır? Sağlık raporunu illa ikametgahımızın olduğu aile hekiminden mi almalıyız?
Bu işlerden zerre anlamayan müzmin bekara en basit açıklamayı yaparsanız cok sevinirim

Biriniz gideceksiniz randevu için, ayrı ayrı aile hekiminden randevu, rapor alabilirsiniz.
13 yıl önce öyleydi, değişmemiştir

  • neymis  (21.06.21 22:33:00)
Aile hekimine ayrı ayrı gidebilirsiniz ya da birinizin aile hekimine ikiniz de gidebilirsiniz ama nikah başvurusuna çift olarak gitmeniz lazım. Biz de bu işler için kosturuyoruz şimdi, en azından bizim belediye böyle.

  • fraise  (21.06.21 22:43:52)
1 hafta önce işlemleri tamamladım.

başvuracağın evlendirme dairesi için ikamet şartı aranmıyor evlenmek istediğiniz belediyeye başvurabilirsiniz ancak çiftlerin birlikte orada bulunma koşulu var. diğer gerekli belgeler ise 4 adet vesikalık (biyometrik kabul edilmiyor) ve nüfus cüzdanı fotokopisi.

herkes kendi aile hekimine gidiyor sabah gitmelisiniz kan tahlili için ayrıca akciğer grafisi istenebiliyor onuda en yakın verem savaş dispanserinden halledebilirsiniz. mutluluklar!!
  • thevalentino  (21.06.21 22:55:20)
Bu arada Çankaya belediyesi. Tarihler ne durumda acaba yakın zamana yer bulunuyor mu?

  • Semi  (22.06.21 00:23:56)
Beraber başvuru istiyorlar.

Gidemiyorsanız vekaletname çıkarabiliyorsunuz bi noterden evlilik işlemleri için. 180 küsür lira, bir ay önce filan yaptım.

O vekaletname, sağlık raporunuz ve vesikalıklar ile sizin adınıza başvurabilir müstakbel karı/koca başka şehirde.
  • gayda  (22.06.21 08:20:15)
İkinizin aile hekiminden birine gidilebilir. Bir de şöyle durumlar var mesela benim ikametim kadıköydeydi eşimin maltepe’de ama nikah sarıyerde olacaktı. Kadıköyden izin alıp sarıyere o izin kağıdıyla gidip başvurduk ama beraber gitmek şarttı.

  • suicides underground  (22.06.21 09:02:17)