Hibrit otomobil pil durumu

Merhaba,

bir araç buldum ama kafamda deli sorular.

hibrit otomobiller de pilin ömrü neye bağlı ? ömür tek kriter mi ? yoksa asıl önemli olan kullanım mı ?

misal 7 yaşında ama henüz 20 bin km'de bir araç için durum ne olur ? son soru yetkili servise gidilse, bunun pil durumu nedir hacı abiler desek bize bir yanıt verebilirler mi?

arac toyota yaris

www.toyota.com.tr

Tüm Hibrit modellerimiz, diğer modellerimizde olduğu gibi 3 yıl / 100.000 km süre ile Toyota Onarım Güvence Sistemi ile güvence altındadır. Hibrit araçlarımızda üretimden kaynaklanabilecek mekanik problemlere ilave olarak, Hibrit sistemi (Hibrit Aküsü, Akü Kontrol Modülü, Hibrit Kontrol Modülü, İnvertör ve Konvertör) 5 yıl 100.000 km'ye kadar (önce hangisi dolarsa) Toyota Onarım Güvence Sistemi koruması altındadır.
**** Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesi ile, Toyota Onarım Güvence Sistemi koruması sona erdikten sonra, her 1 yıl /15.000 km’de yaptırılacak Hibrit Sistem Kontrolü ile hibrit akü güvencesi aracın 10. yaşına kadar uzatılabilmektedir. Detaylar ve fiyat bilgisi için Toyota Bayinize danışınız.
Hibrit aküsünün ömrü ise, aracın ekonomik ömrü ile aynı olup, değişimi öngörülen bir parça değildir. Size bir fikir vermesi açısından, özellikle Avrupa ve Amerika’nın büyük ve kalabalık şehirlerinde yoğun bir şekilde kullanılan, Toyota markalı ve Toyota Hybrid teknolojisine sahip taksileri gösterebiliriz. Bu araçlar yüzbinlerce kilometreyi devirmelerine rağmen, orijinal hibrit aküleriyle kullanılmaya devam etmektedirler.
  • phonex  (21.06.21 22:01:04)
tarihe not düşeyim,

araştırmalarım sonucunda ortalama akünün ömrünün 5 sene olduğu, arından bir hücre bozulsa bile komple akü paketinin dğeiştiği, bilgisini aldım. akü ömrü kilometre ve yıla göre de değişiyor. ne zaman arıza yapacağı belirsiz. garanti yoksa yandınız. o yüzden 2. el hibrit araç almayın.
  • delidir yakalayin  (27.07.22 17:24:21)