Korona aşısı normalleşme

Merhaba. Bugün randevu aldım aşı için çok çabuk ilerliyor artık aşılar. Yalnız benim merak ettiğim diyelim ki herkes aşı oldu, ikinci aşı ne kadar süre sonra olacak?
Ve bizler maskelerden şu saçma yasaklardan tam olarak ne zaman kurtulabiliriz?
Öngörüsü olan arkadaşlar var mı?

yasakları bilmem ama son 1 haftadır kapalı mekan dışında maske takana pek rastlamadım. ancak kaldırımda yürürken karşı karşıya geliyorsak birinden biri takıyor ya da kalabalık caddelerde takılıyor. aşı biraz rehavete sürükledi diyebilirim ama bir yandan da herkes tatile çıkmaya başladı. temas azalıyor.

2. aşı bildiğim kadarıyla 1 ay sonra sinovac'ta öyle en azından.

maskeden kurtulmak için erken. 4.pikten (delta varyasyonu) bahsediliyor ve bence gelecek ekim gibi.

lokasyon: sakarya
  • bisorumvargaliba  (21.06.21 02:06:46 ~ 02:10:34)
Aynı geçen seneki gibi olacak. Ağustos Eylül ayı yine rakamlar yükselecek. Bu açılma saçmalığı yüzünden yine binlerce kişi ölecek.
Aşının daha ilk dozunu olanlar sanki herşey bitmiş gibi yapmaya devam ettiği sürece daha çok kötü günler göreceğiz.

  • astronom bey  (21.06.21 08:52:22)
şuan normalleşilmemesi siyasetçilerin işine geliyor halk zaten süreçten çok memnun daha fazla aşı daha fazla yasak istiyor çok uyumlu bir halk-devlet modeli ortaya çıktı.
zaten şimdiden ekimde kapanma ve varyant yalanları başladı. büyük ihtimalle turizm sezonu sonunda film başa sarılacak.

  • alp9900  (21.06.21 14:34:37)