55 yaşında birisi için psikolojik tedavi amaçlı kitap

Merhabalar;

Annem uzun süredir depresyon belirtileri gösteriyor ve şikayetlerinden depresyonda olduğu çıkarımları yapıyorum. psikiyatra gitmek istiyor, tabiiki karşı çıkmıyorum veya gitmemesini önermiyorum. yalnızca kendim 5 yıldır major depresyon ve anksiyeteyle savaşan ve anadolu yakasında gitmediği psikiyatrist kalmamış birisi olarak, annemi psikiyatra göndermeden önce bu konularda bilinç oluşturmak ve depresyonu henüz küçük çaplardayken kendisine farklı bir bakış açısı kazandırarak yenmesini sağlamak istiyorum.

Bu konularda bilgisi olanlardan kitap önerisi istiyorum.

david burns - iyi hissetmek (new age bir kitap degil, bilissel terapinin mucidi klinik psikologlardan birinin efsane kitabidir)

  • robokot  (20.06.21 20:55:56)
Dr. David Burns - İyi Hissetmek. David Burns konunun uzmanı bir psikiyatrist. Bu kitabı da çok meşhur. Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini izleyen kitabı yazdıktan sonra kitapla ilgili klinik deneyler yapılıyor. Kitabı okuyup içindeki yöntemleri uygulayan hastalar üzerinde bazı açılardan ilaç tedavisinden daha iyi sonuç alındığı ortaya çıkıyor. Amerikan Psikiyatri Derneği de bu kitabı halen tavsiye etmekte. Kitap hakkında Ekşi Sözlük’te yazılanlara bakıp internette siz de araştırırsanız göreceksiniz zaten.

  • kurmaca  (20.06.21 20:57:19)
hayatı yeniden keşfedin, psikonet yayınları

  • Pertev nail  (20.06.21 21:29:38)
teşekkürler hepinize, sanırım iyi hissetmek alacağım.

  • there are too many yobaz  (20.06.21 22:25:19)
55 yaşında ise, artık yavaştan maneviyata ve dine yönelebilir, çünkü ankaiyete ve depresyonları artık ölüm korkusu üzerine olabilir, naçizane fikrim bu yönde...

  • love and trust  (20.06.21 22:36:04)
Psikoterapi alsa, terapistler geçmiş travmalara inecekler, anne babası hayatta değilse bazı terapistler rüyalarla iyileştirme yoluna gidiyorlar. Onları rüyalara çağırıp geçmiş travmaları bu şekilde iyileştiriyorlar.. nefs psikolojiisi araştırabilirsiniz. Mustafa merter bu işin uzmanı.. 900 katlı insan kitabı.. anneniz belki okumaz ama size kesinlikle öneririm

  • love and trust  (20.06.21 22:39:02)
menapozla alaklı bir şeyler de olabilir mi?

benim önemi de bu g.co
  • renegade  (21.06.21 00:56:26)