spora donus; 5-3-1 ya da gecis sureci icin LP

selamlar
gecen sene marttan eylule kadar covid sebebiyle spora gidemedik. eylulde donunce butun hareketleri yaklasik yuzde 15 dusurmustum (cok uzun zamandir 5-3-1 yapiyorum, sage sagolsun baslatmisti yillar once, bagimlilik oldu).

martta 1rm;
squat 205
bench 131
deadlift 222
shoulder press 86

Eylul;
squat 186
bench 124
deadlift 201
shoulder 83 demisim

eh simdi eyluldeki 1 aylik antrenmani saymazsak 13 aydir haftada 4 gun sinav-barfiks-20kg agirlik bandi ve bir adet 8kg kettlebell ile calismayi kenara atarsak elime dumbel ve barbell degmedi.

ne yapsak?
Ilk aklima gelen wendler'in hastalik sonrasi verdigi program;
www.jimwendler.com
bunu 2 cycle devam et demisler.

reddit'te bu kadar aradan sonra linear progression programlari oneriliyor, ne dersiniz? misal gzclp ya da greyskull lp

vucudum baya ham halde o kesin, bu kilolar hayatta kalkmaz, bir daha kapanma olmazsa anca yil sonuna belki geri donebilirim.

Ben son bıraktığım ağırlıkların % 20 aşağısı ile aynı hareketlerden başladım.programi değiştirmedim yani, çok iyi çünkü. İlk hafta zorlandım sonra alıştim. Şimdi dördüncü haftaya giriyorum.

  • ozgurluk savascisi  (20.06.21 15:35:35)
Kendine eski ağırlıklarına dönmek için en az 3-4 aylık LP bir program ayarla. Sonra değiştirirsin gelişim durursa.

  • arnold schwarzeneger  (21.06.21 14:28:03)
Benzer bi durumdayım. Hep ağırlık yapardım da ben ilk 1-2 ay sadece HIIT yapıp sonra da PHAT yapmayı planlıyorum.

  • noluyo yaa  (21.06.21 15:18:23)