Yazılıma başlamaya karar veren kardeşe öneri?

Yazılıma dair bilgisi 0. Biraz araştırmış Python'un başlangıç için iyi olacağını düşünmüş. Udemy'deki eğitimlerle başlamayı düşünüyor. Bu yeter mi başlangıç için? Başka öneriniz olur mu?

Teşekkürler.

btkakademide de eğitimler var hem de ücretsiz
edit:bir de algoritmayla başlamasını öneririm

  • rofwts  (20.06.21 14:57:15 ~ 14:57:46)
Yas kac, egitimi nedir?
Cocuksa sekille ogreten zimbirtilar daha guzel bence.
Python insanin icini bayiyor.
  • divit  (20.06.21 15:04:05)
@rofws peki algoritmayi kitaptan mi öğrenmeli yoksa videolar yeterli olur mu?

@divit
Yaşı 25 eğitimi hukuk.
Java'dan mi başlasın?
  • Bartebly  (20.06.21 15:22:21)
Amacı nedir? Niye öğreniyor yani, hobi mi, bi alanda bişey mi yapacak, projesi falan mı var, sektör mü değiştirmek istiyor?

Bu sorunun cevabına göre değişir bence cevap.

Ama hobi olarak öğreniyorsa Python + Udemy güzel, öyle başlasın bence. Yok sektör değiştirmeyi planlıyorsa JS + FreeCodeCamp ya da dediğiniz gibi Java daha iyi bir tercih olabilir.
  • plutongezegendegilmi  (20.06.21 15:25:51 ~ 15:32:13)
@plutongezegendegilmi

Amacı yazılım öğrenip sektör değiştirmek. Şimdilik ilgisi var diye hobi olarak başlayacakmis. Projesi filan yokmuş.

O vakit Python+ udemy mi uyar yoksa Java+ freecodecamp mi? Python mu Java mi diye araştırdıkça kafası daha karışmış.
  • Bartebly  (20.06.21 15:34:33)
@Bartebly www.youtube.com

  • rofwts  (20.06.21 17:29:47)
@Bartebly hocam Java ve JavaScript (JS) farklı şeyler.

Hangisini seçtiği (Python/JS/Java) çok farketmez aslında, ama ben yeni başlıyor olsam JS öğrenirdim.

Şu güzel bi kurs > www.udemy.com

Freecodecamp de iyi başlangıç için.
  • plutongezegendegilmi  (20.06.21 18:29:18)
Java öğrenmesin, yarıda bırakır. İhtiyacı olursa bir noktada öğrenir, ama şimdi değil.

Python iyidir, konuşur gibi yazıyorsun zaten. Python'da konuları öğrendikçe aklında kalması için soru çözmesi lazım. İnternette kolaydan zora bir sürü soru var, mesela hackerrank.com'da milyar tane soru var.
  • vatanperver  (20.06.21 19:16:54)
Peki bir soru daha musadenizle;

Python ile başlayacak öncesinde algoritmaya da çalışacak. Html+CSS+ js'ye de çalışmalı mi Python öncesinde?
  • Bartebly  (20.06.21 19:57:53)
@Bartebly Bence hayır. Önce bi Python'dan başlayıp, sonra "ya bu frontend neymiş" derse o taraflara (html/css/js) geçer zaten kendisi.

  • plutongezegendegilmi  (20.06.21 20:20:04)