Avukat vekaletini kaldırmak önemli midir?

Iş davası için avukata süresiz geniş vekalet vermiştim noterden. Bunu kaldırmazsam bir problem olur mu? Genelde kaldırmak gerekiyor mu yine notere gidip?

Genel vekaletle ne yapacak avukat.
Kalsın yine lazım olur.
Hem de vekaletten azil de parayla.

O yüzden masraf yapmayın.
  • dre mithatoğlu  (20.06.21 14:38:28)
Ben cokk cook nadir denk geldim azil durumuna. Azil daha cok olumsuz bir durum oldugunda, avukat sizi iyi temsil etmediginde iliskiyi kesmek adina yapiliyor. Simdiye kadar yalniz bir kere azledildim, o da cok kisa bir islem yaptigim bir muvekkildi. O kadar sasirdim ki, arayip sordum bir ayibim yanlisim mi oldu 1 sene ardindan nereden cikti bu azil diye. Meger bilmiyormus azlin ekstrem bir durum oldugunu, oyle dedi yani. :)

Yarin obur gun tekrar ihtiyaciniz olabilir ayni avukata. Iyi, guvendiginiz bir avukatsa bosuna sogutmayin. Akli basinda hicbir avukat sizin vekaletinizle usulsuz bir islem yapip kariyerini tehlikeye atmaz zaten.
  • okuyamıyom ben ya  (20.06.21 15:09:53)
ben dahil hiçbir avukat elindeki vekaletnameyle durduk yere "gidiyim de şunun adına şu işi yapayım" demez.

  • trajikomix  (20.06.21 16:00:23)
Azledince dava ediyorlar bazen, herhalde alacagim kaldi diye.

  • divit  (20.06.21 16:24:11)