Eylül ayı - kapanma

Herkes eylül ayında yeniden kapanmaların geleceğinden bahsediyor.

ama aşı çok yaygınlaştı, neredeyse herkes aşı oluyor. ikinci dozu da ağustos ayı gibi olacağımızı düşünsek...

sizce eylül ayında yeniden kapanmalar olur mu, ne düşünüyorsunuz?

bu sefer kapanma falan olmamalı hatta pazar, akşam kısıtlamaları vs. komple kalkmalı.

Üniversiteler Eylül/Ekim gibi yüz yüze eğitim yapmaya hazırlanıyor mesela. Dediğiniz gibi çoğu kişi Eylül'e kadar iki dozu olmuş olacak.
  • nhk ni youkosu  (20.06.21 00:24:06 ~ 00:24:29)
Öğrencileri aşılayıp üniversitelerde tekrar örgün eğitime dönmekten bahsediliyor, aşılamayı tamamlayabilirlerse ya da en azından tamamlamaya yaklaşırlarsa kapanma falan olmaz. Umarım olmaz.

  • kobuzchu kiz  (20.06.21 00:25:09)
Artık kapanma falan olacağını sanmıyorum. Neredeyse herkese aşı çıktı. Birkaç büyük resimci aşı karşıtı hariç bağışıklık sağlanmışken kapanma gerçekçi gelmiyor bana.

  • zoghurt  (20.06.21 00:31:25)
Eylül'de olmaz, geçen yıl bile olmadı.

Ama ben sanılanın aksine Aralık gibi kısıtlamalar bekliyorum. Son kez, kışı kapanmalarla geçireceğiz. Önceki senelere göre çok daha hafif geçecek daha sınırlı kapanmalar.

Sonra covid unutulup gidecek
  • materyalist imam  (20.06.21 00:43:45)
kapanma olmaz. herkes aşı olacak ne kapanması.

  • ayseee  (20.06.21 01:01:15)
Eylülde kapanma geçen de olmadı +1
Aşının %70e ulaşması lazım, öyle olursa okullar da açılır.
Aşı 50lere gelmez ve okullar açılırsa açıldıktan 1 ay sonra kapanırız yine.

Aşı konusunda hiç umudum yoktu ama iyi gidiyor şu anda, böyle devam ederse ekime kadar yeterli aşı yapılmış olur ve kapanmayız bence.
  • Jux  (20.06.21 01:15:38)