İphone 12 mini çok mu mini

Selamlar, telefonda genelde pdf, kitap vs okuyorum. Şu an note 10+ kullanıyorum 6.7"

İphone 12 miniye geçsem aşırı zorluk çeker miyim? Ekran boyutu olarak soruyorum sadece.

Ya da iphone 11 daha mantıklı bir tercih mi olur?

Normal 12 seçememe sebebim bütçe ile alakalı.

12 mini bu devirde küçük telefon isteyen niş bir kitleden değilseniz alınacak bir telefon değil. 5.4" yazdığına bakmayın, 4.7" boyutundaki iphone 6-7-8 ile aynı boyutlarda, çerçeveleri olmadığından yukarı ve aşağıdan birer parmak uzun. Telefondan bir şeyler okuyorsanız kesinlikle 11, tereddütsüz. 6.7"lik telefondan geçerseniz maksimum 2 haftada hayattan soğursunuz.

  • signore  (19.06.21 23:35:54)
kitap okumak için kötü. Ama bence taşımak genel şeyleri yapmak için çok iyi. (yatay olarak dar biraz tabii)

note 10+'tan geçen biri çok garipser, fakat ip11'de de lcd ekran başta kötü gelecek, sonra alışırsınız. (s7'nin amoled ekranından SE'ye geçtim, başta yan yana koydum bariz farklıydı ama s7'yi bir daha görmeyince alıştım :D)

edit: www.phonearena.com
  • nhk ni youkosu  (19.06.21 23:47:59 ~ 23:50:07)
12 mini ufak gelir hocam, ben s9+ dan iphone 11 e gectim oled elrani özlüyorum

  • samiabi19  (20.06.21 00:13:32)
Pdf kitap çok okuyorum telefondan dersen üzer ama kullanım açısından baya rahatım ben. 8plustan geçtim çok rahatsız edici bir küçüklük hissetmedim. 8plus öncesi de z5 compact ım vardı seviyordum ufaklıgı özlemişim mini telefonları.

  • solenkol  (20.06.21 12:23:40)