Bbc'de bahsi geçen türk dizileri

Türk dizi sektöründe yeni bir akım başlamış psikoloji üzerine.

3 tane var dediler ama sadece masumlar apartmanı diye bir dizinin ismi geçti. Diğer ikisi ne?

Psikolojiyle ilgilenmeye başlayan birine önerir misiniz?

Bir de bu diziler yurt dışından hangi platformsa izlenir?

Bonus soru: şu yabancı dizi bu konuları daha güzel, daha derin ele alıyor derseniz de önerilere açığım.

Teşekkürler

Kırmızı Oda olabilir.

  • dissendium  (18.06.21 18:33:07)
in treatment bu işin iyi örneklerindendir

  • freebird5406_2  (18.06.21 18:39:45)
Gülseren Budayıcıoğlu furyası diyebiliriz buna. Pek önermem manyak olursun... (:

  • Ufuk  (18.06.21 18:46:25 ~ 18:47:28)
Aslında bir çok dizide psikolojik öğeler bulunabilir /incelenebilir illa hastalıkları faş etmesi gerekmiyor.
Mesela mr. Robot ta karakter çoklu kişilik bozukluğuna sahip.
Dexter daki dexter sosyopat
You'daki çocuk saplantılı.
Criminal minds daki uzmanlar ise suçluları profile oturtmak ve yakalamak için psikolojiyi kullanıyor mesela.
The Sopranos da abimiz terapiye gidiyordu düzenli.

Yerli olarak Fi'ye bakabilirsin yine bir kitap uyarlamasıydı.
  • Ufuk  (18.06.21 18:54:49)
diger ikisi kirmizi oda ve camdaki kiz olabilir. dogdugun ev kaderindir ve istanbullu gelin dizileri de bildigim kadariyla bu hanimefendinin kitaplarindan uyarlandi.

  • in vino veritas  (18.06.21 20:45:49)