Arabaya Bluetooth FM Transmitter Bağlantısı

Merhaba,

Arabamda bluetooth ve aux olmadığı için FM bandından çalışan bir çakmak girişli alet almak istiyorum.

Kullanıp memnun kalınan bir model var mıdır?
istanbul'da neredeyse her frekans dolu olduğu için sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler

alternatiflere açıksanız fm transmitter yerine bunu da düşünebilirsiniz.
www.merterelektronik.com

  • lazpalle  (18.06.21 13:16:16)
Hocam şu alttaki alet oldukça iyi. Benzer ürünlere göre, hem sağlam, hem şarj amperi yüksek hem de ses aktarımı kaliteli. FM bandında 108 Mhz'ye ayarlayınca neredeyse hiç bir problem olmuyor ancak tabi nadir de olsa parazit olabiliyor.

www.hepsiburada.com

incelemesi de şurada var.
www.youtube.com

PS: tabi şunu da hatırlatmak lazım, bu aletler çakmak soketine takıldıkları ve mikrofonları da üzerlerinde olduğu için, arabanızdaki çakmak soketinin yerine bağlı olarak (eğer altta çok kuytu bir noktadaysa), telefon görüşmeleri için çok başarılı sonuç veremeyebiliyorlar, müzik aktarımında vs oldukça iyiler. Yine konuşabilirsiniz ama orjinalinde bluetooth olan bir arabadaki gibi olmaz.
  • cursor  (18.06.21 13:40:24)
Eski arabada link marka olanı almıştım. 2-3 hafta denedim, cızırtı oldu sürekli, sonra bıraktım.

  • mutlu yillar sana  (18.06.21 13:42:42)
106.8 boş

ben xiaomi roidmi 3s aldım. Cızırtı görmedim. Ama daha çok az kullanma şansım oldu.
  • zimbirik  (18.06.21 13:45:38)
Bir çok arabaya ekstradan Aux bağlantısı eklemek çok kolay.
Marka/model ve yıl belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

  • burfak  (18.06.21 13:59:34)
Eski teyplere aux girişi ekleniyor +1, cd ya da kasetli olması fark etmiyor. İnternette bir çok uygulama var, teyp modeli yazarsanız yardımcı olacak da çıkar buradan.

Büyükşehirlerde fm transmitter çok karışıklık yapıyor yorumları var.
  • John Bloor  (18.06.21 14:16:40)
a101'den mağazadan kendim aldım. gayet memnunum.

www.a101.com.tr
(görseldeki değil, şu videodaki versiyon var bende: www.youtube.com )
  • feel the blanks  (18.06.21 15:09:18)
@burfak, @johnnloor: aux çıkışı açtırmaktan daha az maliyetli ve daha pratik diye bunları tercih etmiştim ama belli ki iyileri ile aux çıkışı açtırmak aynı maliyet. Bir elektrikçiye gideyim madem.

  • teritori  (19.06.21 09:42:08)
Yav bi dur, hemen ne elektrikçisi? Teyp ya da araç modelini söyle bi bakalım hele.

  • John Bloor  (19.06.21 09:53:32)
2011 citroen c4 picasso

  • teritori  (20.06.21 00:23:32)
Yanlış bakmadıysam kullandığı teyp modeli, "Clarion RD4"

Youtube'dan baktığım birkaç video ile anladım ki uygulama aşırı kolayi teybi söküp lehim modifiye vs bile gerekmiyor.

Dİrekt arkadan girişinden bağlantı yapılabiliyor, hatta hazır soketli aux kablosu da var satılan;

urun.n11.com
  • John Bloor  (21.06.21 10:29:03)