[]

TurkTelekom altyapısı olmamasına karşı şikayet ve dava

Merhaba arkadaşlar

Bundan sanıyorum 8 ay önce Türk Telekom'a başvuru yapmıştım, 8ay geçmiş olmasına rağmen hiçbir gelişme olmadı, tweet atıyorum onlar da beni arıyorlar

Bu kadar süre geçti, taahhüt imzalamak istemiyorum Turkcell superonline ya da diğerleri ile bunun için TurkTelekom'u dava etme gibi bir durumumuz olur mu?
Turk telekom başvuru'da 24 ay takip ediyoruz diyor, bu ne demek
Teşekkürler

 
Cozumu olan varsa ben de dinlemek istterim cunku benim de oturdugum yerde altyapi yok ve 2 senedir (evet 2 sene hatta 2 sene 4 ay...) islem baslatmadilar. Surekli aramamiza ragmen.


  • e mice  (16.06.21 22:43:25) 
Dava hakkınız olduğunu sanmıyorum. Her ne kadar Türk Telekom'un pastadan aldığı pay öncekine göre azalsa da hala altyapı konusunda büyük bir söz hakkına sahip. Kar etmeyeceğini düşünmediği yerlere kolay kolay yatırım yapmıyor. O bölgedeki talep miktarı yapacağı yatırıma değecekse altyapı getiriyor. Yani her daim kendi cebini düşünüyor, mantıksız sayılmaz yani.

Hem altyapı getirmek o kadar kolay değil. Yapıma başlansa bile aşağı yukarı 1 yıl sürüyor son kullanıcının internetle buluşması. Üstelik belediyeden kazı için izin almak da kolay değil. Altyapı döşendikten sonra test süreci var bir de. Kısacası uzun bir süreç.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (16.06.21 23:00:28 ~ 23:01:17) 
Türk telekom içinde tanıdık bulacaksın, tek çaresi bu.

Bizim yazlıkta 3 senedir başvuruyoruz sokakta altyapı yok diye vermiyorlar. Bizim bir arka sokağa belediye meclis üyesi taşındı, ertesi gün geldiler direkleri diktiler hattı çektiler. Ha bize gene yok ama.
  • zikardo  (16.06.21 23:03:16) 
linkedin, twitter vs her yerden yusuf kıraç'a yazıyorsun. btk'ya şikayet kaydı oluşturuyorsun. sonra gelip çözüyorlar.


  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (16.06.21 23:29:07) 
Problem aslında altyapının olmaması değil, Port olmaması, kapının önünde zaten direk ve kutu var, ama taşındığım binaya kablo çekilmemiş daha önce, Port olsa çekeceğiz diyorlar

Hiçbir yatırımın olmaması çok kötü, 800 metre ötede boş port olan kutu var, isteseler oradan da kablo çekerler ama çekmiyorlar
  • hoot  (17.06.21 02:59:32) 
Aynı sorunu yaşadım. evimin 50 metre ötesinde kutu vardı, port yok diyip geçiştirdiler. 180 iş günü beklememi söyleyip duruyorlardı. Ben direkt olarak Yusuf Kıraç'a ulaşıp nazik bir dille durumu anlattım. olay çözüldü.


  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (17.06.21 09:27:24) 
Aynı problemi yaşadık, diğer ISP'ler ile de görüştük. Sonra gerekli tesisatı kurdular site kapısına kadar. Yani beklemek gerekiyor diye görüyorum.


  • roket adam  (17.06.21 09:51:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.