İnternetimi naklettim, taahhüt edilen hız verilmiyor. Başına gelen var mı?

Selam,
Geçtiğimiz hafta bir il merkezinden, başka bir ilin ilçesine internetimi naklettirdim.
İl merkezindeyken VDSL vardı ve paketim 16mbit'i. Tabi 16'yı görmüyordu ama 14mbit filan alıyordum.
İlçede ise ADSL var ve şu an hızım 6-7mbit, 8'i görmüyor bile. en azından 10-12mbit almalıyım ADSL olsa bile düşünüyorum.

Çağrı merkezini arayacağım ama başına gelen varsa neler yaptığınızı, sonuçta neler olduğunu anlatırsanız bir fikrim olur.

Muhtemelen altyapı nedeniyle iyi bir hız gelmiyor. Mutlaka ara çağrı merkezini. Bazen hat değişikliği yapabiliyorlar. Başıma gelmişti yıllar önce.

Yalnız tarifeni bir kontrol de et. Eğer "16 MBit'e Kadar" gibiyse sana "6-7 MBit ortalamanın üstünde. Sorun yok." diye cevap vereceklerdir. Boşuna sinirlenme, şimdiden uyarayım.
  • himmet dayi  (16.06.21 20:36:30)
şu kadar hız alırsınız diyen sadece 1 firma var diye biliyorum. diğer firmaların tamamı xx'e kadar hız alırsınız der. bu nedenle bir şekilde işin içinden çıkabilirler. ben 4-5 sene önce eski bir binada otururken benzer bir sorun yaşamıştım. 2 günde 1 arayıp taciz ettim, şikayet kayıtları oluşturdum ve sonunda 14-15 megabitleri görmüştüm. sanırım gelip kablolarla ilgili bir değişiklik yapmışlardı tam hatırlamıyorum. benzer bir yol izleyebilirsiniz. twitter'dan da sıkıştırın mutlaka.

  • golgi aygıtı  (16.06.21 21:45:54)
Bu bir şey mi.. vodafone da neler oluyor. Çözüm yok

  • OrangeYellow  (17.06.21 05:24:19)
Taşınma durumunda taşınacağın yerde şu anda kullandığın internet altyapısı yoksa mevcut tarifeni iptal etme hakkın oluyor. Adsl olayına bulaşma. Arkadaşların dediği gibi vdsl’e geç.

  • silah taciri  (17.06.21 07:36:22)