hastanelere giden herkese aşı yapıyorlar mı ?

alt duyurularda randevu saati veya günü gelmeden olanlar olmuş, randevu almayan hatta farklı hastaneye gidip olanlar var, hiç bir şey sormadan aşıyı yapıyorlar demişler.
acaba daha aşı sırası hakkı gelmeyenlerde araya kaynayıp yaptıra bilir mi? şansını deneyen oldu mu veya böyle bir tanıdığı olan?

biraz saçma bir soru oldu ama malum işsize aşı bile yok dediler.

ben randevuyla gittim randevuda aşı odası 2 yazıyodu uzun bi koridora girdim aşı odası 2 nerde ya dedim hemşire ensemden tutup bi odaya fırlattı farketmez gir birine diye randevu falan bakılıyo mu anlamadım içerde tckimlik sordular sadece bi kağıda imza atıp vurdular 10 saniye sürdü. patır patır aşı vuruyolar, kalabalıktı ama kalabalık 10 saniyede aşı olan 20 kişi gözetimde yarım saat bekleyin dedikleri için kalabalıktı bence :D
telefonla bişeye bakıyorlar aşı hakkı olmayanlara yapacaklarını sanmıyorum

  • nahtoderfahrung  (16.06.21 16:09:11 ~ 18:10:02)
aşı hakkın yoksa yapmazlar.

  • jelly bear  (16.06.21 16:11:48)
randevuya bakmıyorlar ama adını sisteme giriyorlar. aşı hakkın yoksa belli olur.

  • sir gawain  (16.06.21 17:21:47)
kimlik numarasıyla işlem yapılıyor aşıdan önce. randevu olmasa bile hakkı olup olmadığı orada anlaşılıyor yani. o kadar da karambol bir ortam değil.

  • hadsafhada  (16.06.21 17:24:17)
Gss yok, işsizim ama yaşım sebebiyle aşı hakkım açıldı. Sağlık ocağına gittim, sistemde alerjim göründüğü için yapamadılar, hastaneden randevu alıp gidip aşımı oldum.

  • balik kraker  (16.06.21 22:25:20)