[]

Şarap dökülmesi

Merhaba,

Üzerine kırmızı şarap dökülen ve hemen müdahale etmediğim bir tişört ve şort mevcut. Makineden çıkınca lekenin çıkmadığını (büyükçe) gördüm. Yapabileceğim/kullanabileceğim ekstra bir yöntem/ürün var mıdır, yoksa kıyafetlere bye bye mı?


 
Makineye atmadan müdahale etseniz daha iyiydi sanırım.

www.lacrema.com
Oxi action gibi bir leke çıkarıcıyla deneyin (direkt lekenin üzerine sürüp 10-15 dakika bekledikten sonra makinede bir kez daha yıkayın) ya da 3 birim oksijenli su + 1 birim sıvı bulaşı deterjanını karıştırın, lekenin üzerine uygulayıp yarım saat kadar bekletin ve tekrar makinede yıkayın. Bunlar işe yaramazsa kıyafetlere bye bye sanırım.
  • kobuzchu kiz  (15.06.21 18:23:55) 
Lekeli kisimlara makineye atmadan once bulaşık deterjani uygulayabilirsiniz ben genelde yağ lekelerinde bu yolu uygularim sarapta da işe yarar diye düşünüyorum


  • apocalipy  (15.06.21 20:21:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.