telefon almalı mıyım?

selamlar romanyalılar,

benim elimde tam olarak 1 sene önce almış olduğum xiaomi redmi note 9 var ve telefon çok yavaşladı. şarjı bitip kapandığında geçen gün 2.5 saat sürdü açılması abartısız. iphone mini'lere gözüm takıldı. emin olamıyorum değer mi değmez mi diye?

telefonu çok inanılmaz şey için kullanan birisi değilim.

whatsapp, instagram, twitter, borsalar ve spotify dışında bir kullanım alanı yok benim için. standart bir şey googlelayayım falan derim bir de. her telefonun yapabildiği özellikler ancak. ucuza aldığım telefon böyle bir performans sergiledikten sonra acaba bir tane alayım 3-4 sene gider şeklinde yapmalı mıyım?

finansal açıdan beni sıkıntıya sokan bir durum yok aldığım takdirde. olay değip değmeyeceği.

iphone mini boyut olarak çok güzel fakat onun da pilini günde en az iki kez şarj edersin

  • freebird5406_2  (15.06.21 16:14:06)
telefonunda bi sıkıntı var öyle yavaşlayacak bi alet değil elindeki. verilerini yedekleyip factory reset yapmanı öneririm. redmi note 7 var bende. suya düştü. çalışıyor ama can sıkıntısına değiştiricem gibi. seninle aynı durumda sayılırım :D

  • glamdr1ng  (15.06.21 16:21:26)
elimdeki veriler özellikle borsa gibi şeylerden dolayı çok önemli olduğundan mal gibi ortada kalmamak için korkuyorum hahahaha :D

  • elektrodöner  (15.06.21 16:23:02)
1 yılda telefon nasıl o hale geldi? Normal değil. 4 yıldır kullandığım OnePlus telefon hala canavar gibi.

  • chavezding  (15.06.21 16:41:01)
ayni telefonu hem anneme hem de babama almistim 1.5 sene once filan birer ay arayla, hala canavar gibi calisiyor, senin tel de bir sikinti olabilir

  • sweetoffice  (15.06.21 16:46:45)
Fabrika ayarlarina dondurup dener misin

  • müptezel dostoyevski  (15.06.21 16:49:24)
İlk baştaki MIUI sürümü kullan . Bütün Güncellemeleri kapat ve boşuna Masraf yapma.

  • Erva  (15.06.21 17:08:45)
iphone mini acaip güzel bi telefon da

bir senede o telefon nasıl öyle oldu? hard reset atın internetten araştırıp (bi tuş kombinasyonu ile açıyorsunuz oradan reset atıyorsunuz sıfır kutudn çıkmış gibi oluyor tüm işletim sistemi)

sonra da kurabildiğiniz kadar az yazılım ile devam etmeye çalışın (özellikle arka planda açık kalan uygulamalardan kaçınarak)

o telefonun daha canı vardır özel bir durum yoksa yazık günah. 7 yıllık android'e yeni pil alıp alıp kullanıyorum hala kullanıma mani bir hata vermedi gariban.
  • hedep  (15.06.21 17:22:05 ~ 17:22:41)
Almana hiç gerek yok. Bende 3 yıl önce aldığım xiaomi note 8 pro var. Hala canavar gibi çalışıyor telefon
Çok ama çok memnunum. Çok büyük ihtimal telefona Hard reset atarsan sorunun ortadan kalkar. Hadi diyelim batarya da sorun varsa bile kendi servisi 250 liraya değişiyor. İphone mini elindeki telefonun yanında çöp kalır. Ayrıca o kadar verdigin para da cabası

  • limonlu eksi  (15.06.21 18:19:45)