Şu martı scooterlar çok uyuz bir şey değil mi rahatsız olmuyor musunuz?

Bisiklet yolunda bisiklet sürerken sürekli bunları görüyorum kalabalık yaratıyorlar yolda. Hayır ne anlıyorsalar onu da anlamadım böyle tembellik olabilir mi git yürü koş bisiklet sür spor yap. Sonra türkiye neden avrupanın en obez ülkesi
Her şeyi geçtim trafiğe çıkıyorlar ve bu alet bisikletten bile daha açık hedef haline getiriyor süreni. Araba bi değse al başına belayı.

bisiklet yolunda uyuz olmuşsun bi de yaya kaldırımda dene şansını, yol vermeyince zile basıyorlar yetmiyo bi de laf ediyorlar, pardon paşam :D

  • nahtoderfahrung  (15.06.21 14:22:31 ~ 14:22:40)
aşırı sevmiyorum, insanın üstüne üstüne sürüyorlar, kaldırım yol hiç bişey takmıyorlar, bence tamamen kaldırılmalı

  • love and trust  (15.06.21 14:25:36)
Geçen istanbullular şikayet ediyordu, bir kaldırımı boylu boyunca en az 20 martı park halinde işgal etmiş yürüyecek yer kalmamış, bir de arkası olan bir girişim

Ülkede cehennem hayatı yaşıyoruz, normalde her büyük araç bir küçüğünü kollamalı bizde tam tersi, otomobil>motor>bisiklet>yaya gibi, otomobiller sağdaki araç tamponlarını çizmesin diye direksiyonu bisikletlinin üstüne kırmaktan çekinmiyor, adam aracı çizilmesin diye insan öldürmeyi göze alıyor

Hakkım olan taşıt yolunda bisikletle çokça kaldırıma doğru sıkıştırıldım, bazen sinirim bozulup benim de kaldırıma çıktığım oluyor yalan yok fakat yayalara dikkat ediyorum geçiş hakkını onlara veriyorum kaldırımda bekliyorum

Bu biraz istisna fakat gece geç saatte can sıkıntısından bisikletle turlamaya çıkmıştım solumdan geçen arabadan bira şişesi fırlatıldı üstümden geçip sağ tarafımdaki duvarda patladı bi ay bisiklete küsmüştüm çünkü buna insan olarak anlam veremiyorsun, biraz iç dökmesi gibi oldu :)
  • freebird5406_2  (15.06.21 14:29:57 ~ 14:40:07)
Iyi de bu insanların yanlışı, araçta bir sorun yok. Kötü sürücüler var diye otomobiller zararlı demek gibi bir şey.

  • howfaristhesky  (15.06.21 14:33:08)
adam bununla parka giriyor milletin yuruyus yapip kostugu yerde mal gibi gidiyor kimse umrunda degil. sokakta kaldirimda saygisizca gidiyorlar, olur olmadik yere birakiyorlar ordan yaya mi geciyor falan umurlarinda degil. ben acayip rahatsiz oluyorum. boyle diyince de millet arabalar daha beter falan diyor da konumuz araba degil ki, scooter ozelinde bunun da bokunu cikarmis durumdayiz bence.

  • bay b  (15.06.21 14:33:33)
arabam yok, toplu taşıma kullanıyorum. evden toplu taşımaya ulaşana kadar 15 dk yürümem gerek. evimin önünde kolayca bulabildiğim bir martıyla bu süre 5 dk. spor ya da eğlence amacıyla hiç kullanmadım, o yüzden bence yürü/koş/spor yap vs bunun ikamesi olabilecek şeyler değil. ben bir yere yetişeceksem martı kullanıyorum. acelem yoksa yürüyorum.

en kalabalık caddede bile sürsem (ör. bahariye caddesinde çok kullanıyorum) kimseye çarpmıyorum. kimseden yol vermesini beklemiyorum. yaya neyse martının üzerindeki kişi de o bence. kimi yaya hızlı yürür, önüne biri çıkarsa yavaşlar ya da sağından solundan geçer. martının bundan ne farkı var? ben de kalabalık yerlerde hızımı düşürüp millet çekilene kadar arkalarından ağır ağır gidiyorum. bu şartlar altında neden sinir olunduğunu anlamıyorum. bence gözünüz alışmadı diye böyle tepki veriyorsunuz.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (15.06.21 14:44:06)
Kaldırım işgalinin ciddi bir problem olduğu konusuna katılıyorum ancak şehirde kısa mesafe ulaşım sorununa da iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum. Özellikle istanbul gibi toplu ulaşımın bölük pörçük tasarlandığı, taksicinin kısa mesafe yolcu almadığı bir şehirde bu tarz bir alternatife ihtiyaç var.
Belki bunlara ayrılmış küçük park alanları olsa ve sadece oraya bırakılabilseler daha iyi olur. Bir arabalık yere rahatlıkla 8-10 tane scooter park edilebilir. Ancak bisiklet yolunu kullanmaları normal bence. Yaya kaldırımı için fazla hızlılar ve araç yolu için fazla yavaşlar.

  • chavezding  (15.06.21 14:51:39)
trafikte görünce kıl oluyorum. geçen gün karayolu alt geçidinde gördüm düşün yani. yayaya açık olmayan bir yol.

kask yok bir şey yok. bi koysan al başına belayı.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (15.06.21 16:10:42 ~ 16:12:25)
e-scooters olayini ingiltere bile cozemedi, kac yildir nasil yapsak diye mevzuati yerlestirmeye calisiyorlar

  • neverletyougodown  (15.06.21 21:45:11 ~ 21:52:15)