2 aylık olmuş yavruları ne zaman sahiplendireyim?

İşyerinde 2 aylık 4 yavrumuz var ve tüm yavruların yuvası hazır. Herkes benden haber bekliyor gelip almak için.
Anne kedi de sürekli orda, gece içerde kalıyor. Gün içinde sürekli gidip geliyor, yavrulara bakıyor.
Ama artık pek emzirmiyor. Yavrular kuru mama dahil hemen her şeyi yiyebiliyor şu an.

Hatta anneyi kısırlaştıracaktık, iyice sütten kestiğinden emin olup 1-2 gün içinde veterinere götüreyim diyorum ki anne yeniden çiftleşti... Malesef yetişemedim.

Şimdi yavruları ne zaman göndereyim ben?
Sırf anneye kıyamıyorum, yavrular gidince üzülecek hayvan. Emzirme vs pek yapmasa da gün içinde gelip yavrularla takılıp gidiyor. Bi komutuyla bebeleri etrafına topluyor. Sıradan yalayıp temizliyor hepsini.
Emzirmek için yanlarına yatıyor ama 3-4 dakika zor duruyor, sonra hemen çıkıp geziyor. 1-2 saat sonra tekrar geliyor yine aynı.
Gece de pek emzirmiyor sanırım, kameradan bakıyorum çoğu zaman yavruları bırakıp üst katta yatıyor.
Ama yine de kıyamıyorum, şimdi yavrular gitse ne yapacak hayvan? Yavrularını arayacak.

Ne yapayım, bu durumlara ne yapmak makbuldür?
Ne yaparsam doğru olur?

bence 3 ayı doldurmalarını bekleyip sonra sahiplendirin.

  • elorelia  (15.06.21 11:03:23)
12-14 hafta diyor çeşitli kaynaklar. Sizin için sıkıntı yoksa 3 ayı bekleyin bence de. Bu arada kediyi insanlaştırıp yavrularını arayacak üzülecek diye düşünmeyin, kedi o :)

  • kobuzchu kiz  (15.06.21 11:10:20)
elorelia +1

1-2 hafta daha gözlemleyin zaten anne yakında yanına yaklaştırmamaya bile başlayabilir. büyüdükten sonra sizin düşündüğünüz kadar duygusal bakmıyorlar duruma. mesela gündüz o gezmelerinden birine çıktığında yavruları onun giremediği bir yere alıp arıyor mu diye tepkisini gözlemleyebilirsiniz.
  • amugochi  (15.06.21 11:11:12)
Bence hemen verin bekletmenin bir anlamı yok. Kedilerde insanlardaki gibi aile bagı kavramı yok. İçgüdüsel bir kavram var. Kısa zaman içinde dogurdukları yavruları sıradan bir kedi gibi görüyorlar. Hatta yavru büyüyüp çiftleşme çagına geldiginde bile onu doguran annesiyle çiftleşip yavru yapıyorlar. Çok da kafanıza takmamanız lazım. Yeni yuvalarına dagıtın ki yeni yuvalarına daha çabuk adapte olsunlar

  • limonlu eksi  (15.06.21 12:20:57)