[]

Kombi tercihi

85 m2 cephe yalıtımı olmayan evimizin kombisi bozuldu. Biraz kombi araştırdım ama buderus markanın giriş modelleri aklıma yatmasına rağmen kronik sorunları var falan demişler.

İsteklerim:
-düşük kira geliri olduğu için ucuz ama dayanıklı olabilecek bir f/p ürünü olmalı
-limit 5000 tl

Baktığım modeller buderus logamax gb012 ve 022i. Bunlar da 4500-5000 tl.

Özellikle deneyimlediğiniz, ucuz ama çok iyi çıktı diyebileceğiniz marka modellere de ihtiyacım var.

 
bosch yarı yoğuşmalı modellerini alma 5 senede bir kombi parası harcattı arızaları ile


  • gaspetizm  (14.06.21 23:03:47) 
Bence eca

Yerli olduğu için servis ve parça desteği de daha iyi
Zaten 4-5 seneden önce de fabrika hatası olmadıkça sorun çıkmaz çoğu markada

Fiyatı da uygun
  • bir soru sorcam  (14.06.21 23:27:51) 
Sakın ferroli alma. Ben olsam eca ya da baymak alırım. Vaillant falan bozulursa euro kurundan dolayı yedek parçası kombi fiyatına yaklaşır.


  • Mistyimage  (14.06.21 23:31:45) 
Elbette ECA


  • otopsicocugu  (15.06.21 00:48:48) 
bende de annemde de bosch condens 2500w var. sözlükte pek iyi yorum göremedim ama ciddi bi problem yaşamadık. ama benimkinin su sıcaklığı çok stabil değil. sensör sorunu mudur başka bi problem midir bilmiyorum ama biraz dalgalanma oluyor. donacak veya yanacak kadar büyük bi dalgalanma değil ama hissediliyor zaman zaman duşta su sıcaklığını tekrar ayarlamam gerekiyor. annemdekinde bu sorun yok.

bendeki kombi montajdan sonra 1-2 yıl kadar kullanılmadan durmuş eve doğalgaz bağlatmamış eski kiracılar, elektrikli ısıtıcı kullanmışlar. kuruluma gelen adam çalışacağından bile emin olamadı :D çocuklar aşırı pismiş içi örümcek doluydu önce bi süpürgeyle temizlemek gerekti. belki onunla alakalıdır problem.
ilk kullanıcısı benim.

mesela annemin eski evde demirdöküm vardı berbattı buna kıyasla.
  • konetsu  (15.06.21 02:31:29 ~ 02:32:04) 
viessman.

.
  • istanbul gecesi  (15.06.21 23:42:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.