[]

bu böcek zehirli midir?

Sinek olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Arıyı avlamış.
Ne olduğunu bilen var mı? Zehirliyse öldüreceğim.

eksiup.com

 
at sineği. zehirli değil ama çenesi kuvvetli ve bıçak gibidir. ısırırsa yaralar. kill em all.


  • makarnavodka  (14.06.21 12:57:02) 
en.wikipedia.org

normalde insanları ısırmazlar. zehirleri ölümcül değildir ancak bakteri taşıyabilirler.
  • emininsel  (14.06.21 12:58:23) 
Bırak karışma doğanın dengesine.


  • ozgurluk savascisi  (14.06.21 15:56:14) 
At sineği benim bildiğim kara sineğin irisine deniyor. Onlar da zehirsiz ama insana karşı bayağı saldırgan, kanatıyor.

Bu sineğin ise Türkçeye nasıl geçeceğine karar verememişler herhalde. Katil sinek de diyorlar, suikastçi de. @emininsel zaten kaynağı vermiş.

Onun harici
evrimagaci.org
Buraya da bakabilirsin. Ben de bu sineğe denk geldim. Diğer böceklere karşı bayağı saldırgan. Ama beni hiç rahatsız etmemişti.
  • tey tey  (14.06.21 16:05:28 ~ 16:12:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.