Telif youtube işleri nasıl olıyo

Youtubede 4-5 dakikalık videolar yapmak istiyorum.
Arkaplana sevdiğim şarkıları da ekleyeceğim. Reklam gelirini kapatacağım. Vidonun açıklama kısmına telif gelirini o şarkı sahibine ait gösterirsek sanırım sıkıntı olmuyormuş. Nasıl oluyor bu işler?

hiç gerek yok. youtube otomatik telif atıyor videonun geliri şarkı sahibine gidiyor sıkıntı olmuyor. ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

  • jelly bear  (14.06.21 12:04:18)
olmuyor boşuna uğraşma. en balta girmemiş şarkıyı bile kullansan anında telif dolayısıyla video engelleniyor. üstelik bunu kendi özel linkli (herkese açık olmayan) videolarda yaptı bana. herkese açık videolarda hiç şansın yok.

altına şarkı isimlerini ve sahibini yazma olayını denemedim hiç.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (14.06.21 13:35:17)
@Jelly'nin söylediği %100 doğru değil. Çoğu şarkıda öyle ama bazı şarkı sahipleri reklam gelirini onlara vermek istesen bile benim şarkımı kullanamazsın diyor.

  • 10032007  (14.06.21 14:08:47)
videoyu koyuyorsun. youtube videoyu inceliyor. telif hakkı içeren ses ya da video olursa seni uyarıyor. sana seçenek sunuyor. telifleri kabul edip gelir almamayı seçiyorsun ya da o telif içeren kısımları kısıtlayıp yerine telif içermeyen başka birşey ekliyorsun. telifleri kabul edersen gelir kazanamazsın ama videon da engellenmez.

  • false pretension  (14.06.21 14:59:50)
Teşekkürler. Amacım gelir elde etmek değil. Güzel zaman geçirmek. Ufak tefek videoklipler çekip arkafonda sevdiğim şarkılar olsun istiyorum. Yani para kazanmıyorum sonuçta,telif olarak o sanatçıyı gösteriyorum.. daha ne? Yemedik ya şarkılarını

  • sonuncu nokta  (14.06.21 15:13:38)