[]

Bu matematikli kodda ne demek istiyor? Soruyu bile anlamadim.

Flesh out the body of the print_seconds function so that it prints the total amount of seconds given the hours, minutes, and seconds function parameters. Remember that there are 3600 seconds in an hour and 60 seconds in a minute.

def print_seconds(hours, minutes, seconds):
print(___)

print_seconds(1,2,3)

Alti cizili bosluga ne koyabilirim ki?

 
print(hours*3600+minutes*60+seconds)


  • bluntaf  (14.06.21 06:22:18) 
@bluntaf, altı çizili yere ne koyacağını yazmış ben de fonksiyonun ne iş yaptığını yazayım onu da sormuşsun;

Fonksiyon saat,dakika,saniye cinsinden verdiğin değeri ekrana saniye cinsinden basıyor.

Örneğin 1 saat 10 dakika 20 saniye kaç saniye yapar sorusunun cevabını almak için :

print_seconds(1,10,20) yazman yeterli ki hemen altında örnek kodu da vermiş.

Soruda sana print(___) içindeki altı çizikli yere ne yazman lazım demiş @bluntaf da pek güzel cevaplamış
  • solo  (14.06.21 09:36:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.