[]

Sahte İmza Olayı

Arkadaşlar hani filmlerde vs görürüz ya adama zorla senet imzalatıyorlar oldu bittiye getirip, bu adam tutsa o arada sahte bir imza sallasa nolacak? Yani bu ne zaman böyle bir şey izlesem aklıma takılmıştır, karşı taraf diyelim donanımlı, herifin imzasını da biliyor diyelim ama ya bilmediği durumlarda? Adam armut gibi imzayı yapıştırıyor anlamadım gitti.
 
Çek-senet olayını bilmem ama mesela tapuda al-sat yaparken kamera oluyor. Memur özellikle soruyor satıcıya “paranı aldın mı?” diye.

Çek-senet olayında da bankaya gittiğinde sistemde keşidecinin imzası oluyor sistemde. Sahte yada imzada farklılık görününce ödenmiyor çekte
  • silah taciri  (13.06.21 15:03:09) 
Bi ara pavyonda senet imzalatmislardi bana, hala duruyor. Baya gercek imzami atmisim.

Gotu yemiyor insanin o an galiba :)
  • brkylmz  (13.06.21 15:12:55) 
onemli olan imzanin sekli degil pek is kriminale girince. Yazi tipinizden baskilarinizdan o yazinin imzanin sizin tarafinizdan atilip atilmadigini da tespit edebiliyorlar


  • oscar  (14.06.21 01:06:33) 
oscar+1 önemli olan nasıl bir şekil çizdğiniz değil. sizin elinizden çıkıp çıkmaması. imzanın site ait olup olmadığı oturarak, ayakta, sağ elle, sol elle, rakamlar, isim vs yazdırılarak tespit ediliyor.


  • Olric  (14.06.21 11:16:14) 
Show haberde çok görüyorum, sahte imza nedeniyle mağdur olan? Yukarıda imzanın kime ait olduğu belli olur denmiş ama evini kaybeden insanlar var. Nasıl tespit edemiyorlar?


  • gelmeistemem  (14.06.21 11:28:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.