[]

Corona aşısı aile hekiminden mi hastaneden mi almalı?

Ekşiye de gündem olmuştu. Sağlık ocaklarında bu saklama koşulları zorlu olan biontech aşıları nasıl muhafaza ediliyordur ki? Randevu dolmama durumunda hastaneye gönderdikleri de söyleniyor. Diğer taraftan hastaneler kalabalıktır. Aşı olurken üstüne virüsü kapacağız. Ayrıca en yakın hastane de bana otobüsle 30 dakika.

Aile hekimliğine bu aşı ne kadar önceden geliyor, özelliği gitmiş aşıları sağlık personeli hatasını gözetmeden vurmasınlar? Malum, sınırlı imkanlara sahip ufak techizatsız binalar bunlar.


 
aşılar 6 saat boyunca özel soğuk kutularda kalabiliyor, o yüzden aile hekiminde olmakta bir sorun yok.


  • rentts  (13.06.21 10:14:57) 
biontech için çoğu aile hekimliği randevu yok diyor zaten. aydın, aile hekimliğinde aşılama için pilot il olmasına rağmen, burada bile aile hekimliklerinde biontech yok, hastanede var sadece.


  • halanne  (13.06.21 12:36:12) 
Zaten BU İŞİ BAŞARABİLECEK, SOĞUK ZİNCİRİ KIRMAYACAK aile hekimlikleri yapabiliyor bunu.

Bence bu konuya çok takılıyoruz, hiç bir problem yaşanmaz
  • infernalcadre  (13.06.21 12:57:47) 
ben geçen gün aile hekiminde oldum, çünkü aile hekimi çok daha yakın bir tarihe randevu veriyordu. Sadece sabah 10-11 randevuları vardı benim anladığım sabah getirip öğlene kadar vurup bitiyorlar işte. Ki sulandırıldıktan sonra mı ne 6 saat dayanabiliyormuş.


  • nhk ni youkosu  (13.06.21 13:44:33 ~ 13:45:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.